Foto: Latvijas Dabas muzejs

Latvieši maskojās no Mārtiņiem līdz Meteņiem. Uzzini, kā! 0

Svētdien, 19. janvārī, Latvijas Dabas muzeja izstādē “Starp divām saulēm” notiks tradicionālo masku radošā darbnīca, kuru vadīs Latvijas Folkloras biedrības pārstāvji – Aīda Rancāne un Andris Kapusts, liecina informācija muzeja mājas lapā.
Radošajā darbnīcā būs iespēja uzzināt, kādus materiālus, apģērbus un sadzīves priekšmetus izmanto masku gājienos, kā tos pielāgo attiecīgajam tēlam un lieto dažādās izdarībās, jo masku tēlu veido ne tikai apģērbs, bet arī atbilstošas kustības, skaņas un uzvedība.
Latviešu tradicionālo masku izstādi “Starp divām saulēm” Dabas muzejā varēs apskatīt līdz 2014. gada 2. martam. Izstāde, kurā aplūkojami 38 atšķirīgi masku tēli, vēstī par maskošanās laiku latviešu gadskārtā no Mārtiņiem līdz Meteņiem. Maskas darinātas, balstoties uz teicēju liecībām un pētnieku aprakstiem. Tēlu veidošanā izmantoti dabīgas izcelsmes materiāli un priekšmeti, kas sastopami latviešu zemnieku sētās un pielāgoti masku ietērpam. Izstādi papildina arī priekšmeti no muzeja zooloģijas krājuma, kas skaidro dabas norišu kontekstu maskošanās laikā.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.