Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijā joprojām saglabājies ļoti labas graudu ražas potenciāls 0

Latvijā joprojām saglabājies ļoti labas graudu ražas potenciāls, tostarp solās būt ļoti laba ziemāju raža, aģentūrai LETA teica Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Laikapstākļi esot pateicīgi labības attīstībai – atšķirībā no iepriekšējiem diviem gadiem graudi nenogatavojas ļoti strauji, bet mēreni. Tradicionāli Latvijai jau tagad ražu novāc tās nedaudzās saimniecības, kas audzē ziemas miežus, bet pārējās labības, tajā skaitā agro rapšu novākšanu vēl ir pāragri sākt.

Agrākās ziemas kviešu šķirnes, visticamāk, šogad sāks kult augusta pirmajā nedēļā, un intensīvi to novākšana turpināsies visu augusta pirmo dekādi. Rapša masveida novākšana, visdrīzāk, sāksies augusta pēdējā nedēļā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Balodis pauda cerību, ka labības ražas novākšanas laikā augustā Latvijā būs piemēroti laika apstākļi – būs sauss, un operatīvi ražu izdosies novākt.

Solās būt ļoti laba ziemāju raža un ir cerības arī uz labu rapša un tritikāles ražu, norādīja eksperts.

Viņš arī atzīmēja, ka patlaban mēreni siltais, saulainais laiks ir ļoti labs, lai graudaugos veidotos proteīns un graudi būtu kvalitatīvi.

“Patlaban šo kultūru attīstībai ir ļoti labi laika apstākļi,” sacīja Balodis.

Ne mitruma, ne sausuma neesot par daudz. Lai gan jūnijā bija brīdis, kad kļuva par sausu, uznāca lietus un situāciju normalizēja.

Vienlaikus jūnija beigās vietām lietavās labība sagāzta veldrē, un dažviet būs ražas zudumi, tomēr sausais laiks pēdējās nedēļās palīdzēja arī veldrē sagāztajai labībai nesapūt, bet izžūt un nobriest. Lietavas šādai labībai būtu skādējušas.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā.

Tā mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.