Laukos
Graudkopība

Latvijā joprojām saglabājies ļoti labas graudu ražas potenciāls0

Foto: LETA

Latvijā joprojām saglabājies ļoti labas graudu ražas potenciāls, tostarp solās būt ļoti laba ziemāju raža, aģentūrai LETA teica Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis.

Laikapstākļi esot pateicīgi labības attīstībai – atšķirībā no iepriekšējiem diviem gadiem graudi nenogatavojas ļoti strauji, bet mēreni. Tradicionāli Latvijai jau tagad ražu novāc tās nedaudzās saimniecības, kas audzē ziemas miežus, bet pārējās labības, tajā skaitā agro rapšu novākšanu vēl ir pāragri sākt.

Agrākās ziemas kviešu šķirnes, visticamāk, šogad sāks kult augusta pirmajā nedēļā, un intensīvi to novākšana turpināsies visu augusta pirmo dekādi. Rapša masveida novākšana, visdrīzāk, sāksies augusta pēdējā nedēļā.

Balodis pauda cerību, ka labības ražas novākšanas laikā augustā Latvijā būs piemēroti laika apstākļi – būs sauss, un operatīvi ražu izdosies novākt.

Solās būt ļoti laba ziemāju raža un ir cerības arī uz labu rapša un tritikāles ražu, norādīja eksperts.

Viņš arī atzīmēja, ka patlaban mēreni siltais, saulainais laiks ir ļoti labs, lai graudaugos veidotos proteīns un graudi būtu kvalitatīvi.

“Patlaban šo kultūru attīstībai ir ļoti labi laika apstākļi,” sacīja Balodis.

Ne mitruma, ne sausuma neesot par daudz. Lai gan jūnijā bija brīdis, kad kļuva par sausu, uznāca lietus un situāciju normalizēja.

Saistītie raksti

Vienlaikus jūnija beigās vietām lietavās labība sagāzta veldrē, un dažviet būs ražas zudumi, tomēr sausais laiks pēdējās nedēļās palīdzēja arī veldrē sagāztajai labībai nesapūt, bet izžūt un nobriest. Lietavas šādai labībai būtu skādējušas.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā.

Tā mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
45 minūtes
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 11 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 15 stundas
VK
Vita Krauja
Latvijā
“Mīļie, nu veriet taču vaļā muti!” Operas kora māksliniece Baiba Tērmane, kaut Baldonē ieprecējusies, nu še kļuvusi slavenāka par pašas vīru
13 stundas
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā 1
21 stundas