Laukos
Tehnika

Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro0

Foto: ekrānuzņēmums no raidījuma “Bez tabu”

Kāds pircējs gribējis iegādāties traktoru. Veicis 1800 eiro lielu priekšapmaksu, bet palicis bez naudas un bez traktora, vēsta raidījums “Bez tabu”.

Zemnieks, kurš gribējis pirkt traktoru, nav lētticīgs un parasti pat citus brīdina, nepārskaitīt nevienam naudu, pirms nav pārliecības par pārdevēja indentitāti, un neiesaistīties shēmās, kas piedāvā vieglu peļņu, taču šoreiz pats iekritis negodīgu darījumu veicēju lamatās.

Pārlūkojot sludinājumus, kuros tiek piedāvāts iegādāties traktorus, zemnieku ieinteresēja traktors Ķekavas pusē.

“Bez tabu” sižets:

Traktora pārdevējs mudinājis, lai nevilcinoties, domājot ātri, jo esot ļoti daudz gribētāju. Cena bija vilinoša, zem vidējās tirgus cenas. Pārdevējs atsūtījis rēķinu un solījis, ka traktoru atvedīšot divu dienu laikā.

Pirms veikt maksājumu, interneta meklētājā pircējs pārliecinājies, ka norādītā zemnieku saimniecība patiešām eksistē un tās reģistrācijas numurs atbilst rēķinā norādītajam. Veicis 1800 eiro lielu priekšapmaksu, taču traktoru tā arī nesagaidījis, un pārdevējs vairs nebija sazvanāms. Sazinoties ar rēķinā norādīto zemnieku saimniecību, izrādījās, ka tās īpašnieks traktoru nepārdod un nekad to neesot darījis. Kāds ļaunprātīgi izmanto viņa saimniecības nosaukumu.

Saistītie raksti

Traktora pircējs pamanījis, ka nākamajās dienās parādījās atkal jauni sludinājumi, kuros piedāvāts pirkt traktortehniku par lētu naudu. Pārdevēja kontakttālruņi ik reizi mainās. Uz tiem zvanot, atkal saņem skaidrojumu, ka traktoru pārdod zemnieku saimniecība (šoreiz jau cita). Traktors neatrodas sludinājumā norādītajā vietā, taču to nogādāšot pircējam, ja veiks priekšapmaksu.

Traktora pircējs vēlas brīdināt citus, lai neatsaucas uz viltus sludinājumiem un neiekrīt krāpnieku nagos. Pats naudu vairs necer atgūt.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām
14 minūtes
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 11 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks iepūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
42 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 16 stundas