Laukos
Piensaimniecība

Latvijā maijā samazinājušās piena produktu cenas0

Foto: Agnese Gulbe/LETA

Latvijā maijā ir samazinājušās piena produktu cenas salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamentā norāda, ka saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) datiem maijā Eiropas Savienībā (ES) ir samazinājušās atsevišķu piena produktu ražotāja cenas, tai skaitā sviestam – par 4%. Minimāli- par 0,1% – pakāpusies Čederas siera ražotāja cena un par 1% – vājpiena pulvera ražotāja cena.

Arī Latvijā maijā ir sarukušas piena produktu ražotāja cenas, tostarp Čederas sieram – par 9% un sviestam – par 8%. Nedaudz – par 1% – pieaugusi tikai vājpiena ražotāja cena.

Piena produktu cenas Latvijā samazinājās arī iepriekšējā mēnesī – aprīlī salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš.

Piena iepirkuma cena maijā Latvijā salīdzinājumā ar aprīli ir pazeminājusies par 10%, kamēr ES vidējā cena samazinājusies mēneša laikā samazinājusies par 2%, liecina ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Latvijā no janvāra līdz maijam turpināja samazināties pārtikas piena ražošana, kamēr pārējo piena produktu ražošanas apmēri pieauga.

Saistītie raksti

Savukārt ES no janvāra līdz aprīlim (par ko ir jaunākie dati) pilnpiena pulvera ražošanas apmēri ir pieauguši par 8%, vāpiena pulverim – par 1,5%, sieram – par 1,4%, sviestam – par 0,7% un dzeramam pienam – par 4%.

ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamentā atgādināts, ka šā gada 30. jūnijā noslēdzās pieteikšanās ES privātās uzglabāšanas atbalsta pasākumam. Latvijas uzņēmumi šo instrumentu neizmantoja, savukārt ES kopumā pasākumam pieteiktas 68 000 tonnu sviesta, 48 000 tonnu siera un 20 000 tonnu vājpiena pulvera.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām
41 minūtes
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 12 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks iepūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 16 stundas