Laukos
Piensaimniecība

Latvijā nodotā piena apmērs aprīlī krities par 2,8%0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Nodotā svaigpiena apmērs šogad aprīlī Latvijā sarucis par 2,8% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 59 623 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra apkopotā informācija.

Vienlaikus centra dati liecina, ka iepirktā bioloģiskā svaigpiena apmērs šogad aprīlī ir pieaudzis par 0,4% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn un bija 3892 tonnas.

Tikmēr bioloģiskā piena pārstrādes apmēri šogad aprīlī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi gadu iepriekš ir sarukuši par gandrīz procentu – līdz 2713 tonnām.

Šogad aprīlī Latvijā bija reģistrēti 12 695 slaucamo govju ganāmpulki, kas ir par 9,6% mazāk nekā 2019.gada aprīlī. Tostarp pienu pārstrādei nodeva no 5897 ganāmpulkiem, kas ir par 5,9% mazāk nekā gadu iepriekš šajā mēnesī.

Arī slaucamo govju skaits tāpat kā iepriekšējos mēnešos turpināja sarukt – ja 2019.gada aprīlī valstī bija reģistrētas 143 401 slaucamās govis, tad šogad aprīlī – 137 595 slaucamās govis, kas ir par 4,05% mazāk.

No kopējā slaucamo govju skaita Latvijā pienu pārstrādei šogad aprīlī nodeva no 120 438, kas ir par 4,5% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš, kad to skaits bija 126 064.

Lauksaimniecības datu centra operatīvā informācija liecina, ka vidējā provizoriskā piena iepirkuma cena Latvijā aprīlī bija 284,1 eiro par tonnu, kas ir 7,5% kritums salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš, kad tā bija 307,2 eiro par tonnu.

Saistītie raksti

Lauksaimniecības datu centrs ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša 1997.gadā nodibināta valsts sabiedrība, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
Eiropas tiesas spriedums nav pārsūdzams. Ko liksim vietā? 3
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Darbaspēka trūkuma dēļ liela daļa ogu ražas Latvijā var sapūt uz lauka 4
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Svarīgs nosacījums platības maksājumu saņemšanai: zāle jānopļauj un jānovāc, nevis jāsasmalcina
3 dienas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autoceļiem plāni diži, bet skaidrības, kur dabūs naudu, nav
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Šonedēļ Covid-19 sērga konstatēta vēl vienā slimnīcā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Starta šāviens NAP2027
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Mediķiem Covid-19 piemaksas tomēr būs
7 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
APTAUJA. Nekā nedarīšana dažiem ir dzīvesveids. Kādiem būtu jābūt minimālajiem cilvēku ienākumiem? 3
6 stundas