Laukos
Piensaimniecība

Latvijā nodotā piena apmērs aprīlī krities par 2,8%0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Nodotā svaigpiena apmērs šogad aprīlī Latvijā sarucis par 2,8% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 59 623 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra apkopotā informācija.

Vienlaikus centra dati liecina, ka iepirktā bioloģiskā svaigpiena apmērs šogad aprīlī ir pieaudzis par 0,4% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn un bija 3892 tonnas.

Tikmēr bioloģiskā piena pārstrādes apmēri šogad aprīlī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi gadu iepriekš ir sarukuši par gandrīz procentu – līdz 2713 tonnām.

Šogad aprīlī Latvijā bija reģistrēti 12 695 slaucamo govju ganāmpulki, kas ir par 9,6% mazāk nekā 2019.gada aprīlī. Tostarp pienu pārstrādei nodeva no 5897 ganāmpulkiem, kas ir par 5,9% mazāk nekā gadu iepriekš šajā mēnesī.

Arī slaucamo govju skaits tāpat kā iepriekšējos mēnešos turpināja sarukt – ja 2019.gada aprīlī valstī bija reģistrētas 143 401 slaucamās govis, tad šogad aprīlī – 137 595 slaucamās govis, kas ir par 4,05% mazāk.

No kopējā slaucamo govju skaita Latvijā pienu pārstrādei šogad aprīlī nodeva no 120 438, kas ir par 4,5% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš, kad to skaits bija 126 064.

Lauksaimniecības datu centra operatīvā informācija liecina, ka vidējā provizoriskā piena iepirkuma cena Latvijā aprīlī bija 284,1 eiro par tonnu, kas ir 7,5% kritums salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš, kad tā bija 307,2 eiro par tonnu.

Saistītie raksti

Lauksaimniecības datu centrs ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša 1997.gadā nodibināta valsts sabiedrība, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Lauris pēc trieciena palicis bez apziņas un mēdz nekontrolējami staigāt. Kāpēc dzērājšoferi Jāni apcietināja tiesas zālē? 17
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik skolās, augstskolās un bērnudārzos atklāti Covid-19 gadījumi
10 minūtes
TA
Tavs Auto TV
Ekonomika
Lietuvā lietoti automobiļi ir lētāki. Kādēļ?
40 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Daudzi vienā pilsētā un “Dinamo” sportisti: lielajam Covid-19 inficēto skaitam “pa pēdām”
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Prinča Harija un Meganas Mārklas dēliņš Ārčijs bezgala mīļi pārsteidzis nākošo Lielbritānijas karali 1
5 stundas