Ekonomika
Bizness

Latvijas Banka: Bedre ekonomikā būs vēl dziļāka0

Foto: Frank Pflügler/PN/Scanpix/LETA

Latvijas Banka, pārskatot martā izteiktās prognozes, šobrīd šajā gadā sagaida straujāku kritumu ekonomikā – 7,5% apmērā pretstatā iepriekš lēstajiem 6,5%, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Vienlaikus Latvijas Banka prognozē, ka gada vidējā inflācija šogad Latvijā būs 0% pretstatā iepriekš lēstajiem 0,5%.

Izaugsme jau nākamgad

“Ņemot vērā aktuālās norises pasaules tautsaimniecībā, tostarp Covid-19 pandēmijas ietekmi, Latvijas Banka prognozē, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) 2020.gadā samazināsies par 7,5%, bet inflācija būs 0%. Gaidāms, ka 2021.gadā atjaunosies ekonomiskā izaugsme (6,7%), bet inflācija būs 0,2%,” pauda Latvijas Bankā.

Savukārt 2022.gadā Latvijas Banka prognozē IKP pieaugumu par 5%, bet gada vidējo inflāciju 1,3% apmērā.

Latvijas Banka arī prognozē, ka bezdarbs 2020.gadā veidos 9,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, nākamajā gadā – 10,3%, bet 2022.gadā – 9,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Labvēlīgais scenārijs

Tajā pašā laikā labvēlīgākā scenārijā Latvijas Banka sagaida, ka IKP šogad samazināsies par 6,3%, kamēr nākamajā gadā ekonomikā būs pieaugums par 7%, bet 2022.gadā – par 6,2%. Gada vidējā inflācija labvēlīgākā scenārijā šogad prognozēta 0,1% apmērā, 2021.gadā – 0,4% apmērā, bet 2022.gadā – 1,6% apmērā.

Savukārt bezdarbs labvēlīgākā scenārijā šogad Latvijā prognozēts 9,2% apmērā no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, nākamajā gadā – 9,7%, bet 2022.gadā – 9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Nelabvēlīgais scenārijs

Taču nelabvēlīgā scenārijā Latvijas IKP šogad, pēc Latvijas Bankas aplēsēm, varētu samazināties par 13,5%, nākamajā gadā ekonomikai pieaugot par 9,7%, bet 2022.gadā – par 4,8%. Gada vidējā inflācija nelabvēlīgākā scenārijā šogad Latvijā lēsta 0% apmērā, nākamajā gadā prognozēta deflācija 0,3% apmērā, bet 2022.gadā gada vidējā inflācija varētu būt 0,8% apmērā.

Saistītie raksti

Savukārt bezdarbs nelabvēlīgā scenārijā šogad Latvijā prognozēts 10,6% apmērā no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, nākamajā gadā – 11,6% apmērā, bet 2022.gadā – 10,3% apmērā.

Latvijas Bankā norādīja, ka Covid-19 pandēmija negatīvi ietekmējusi pasaules ekonomikas izaugsmi. Lai gan uzliesmojuma vilnis ir mazinājies un vairākas valstis plāno pakāpeniski atjaunot ekonomisko aktivitāti, joprojām saglabājas liela nenoteiktība par turpmāko vīrusa izplatības ierobežošanas norisi un tautsaimniecību spēju pielāgoties jaunajiem apstākļiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Par “Dienas Biznesa” izdevēja 100% daļu īpašnieku kļuvis Edgars Kots. Gaidāma štatu samazināšana
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Negribam ceļot uz Sāmsalu? Nepietiekamās intereses dēļ “Tallink” atceļ reisu Rīga-Sāmsala-Rīga
1 diena
KT
Kārlis Teivāns
Ekonomika
Naftas vada tiesvedība iegūst skandalozu nokrāsu. Atsevišķā kriminālprocesā pārbaudīs, vai tiesā iesniegtie dokumenti ir viltoti
1 diena

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
20 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 21 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs varētu spēlēt izrādes lielveikalā!” Saruna par atgriešanos teātrī ar aktieri Daini Grūbi
Intervija 10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
20 stundas
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Žanim pa pēdām: kur meklēt šo leģendām apvīto radību?
10 stundas