Latvijā
Sabiedrība

Latvijas iedzīvotāji dažkārt slēpj, ka bijuši ārzemēs2

Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas laikā atsevišķos gadījumos Latvijas iedzīvotāji bijuši ļoti bezatbildīgi un varas iestādēm snieguši nepatiesu informāciju par savu atrašanos ārzemēs, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Līdz šim valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā kontrolējot ierobežojumu un aizliegumu ievērošanu, VP pārbaudījusi vairāk nekā 4414 objektus un personas. Tāpat sāktas 72 resoriskās pārbaudes, 228 administratīvās lietvedības un noformēti 25 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Lielākā daļa administratīvo lietvedību sāktas Rīgas reģionā. Lielākoties šie pārkāpumi saistīti ar pašizolācijas prasību neievērošanu.

Atsevišķos gadījumos iedzīvotāji bijuši ļoti bezatbildīgi un snieguši nepatiesu informāciju par to, ka it kā nav atradušies ārzemēs, uzsvēra Krapsis.

Piemēram, viena persona, atgriežoties no Somijas, ieradusies bankā un par šo faktu nav ziņojusi.

Vēlāk policija šo faktu noskaidroja un personu saukusi pie administratīvās atbildības.

Krapsis atgādināja, ka no šodienas Valsts robežsardze iesniegs Valsts policijai no ārzemēm atgriezušos Latvijas valstspiederīgo apliecinājuma anketas. LETA jau ziņoja, ka apliecinājuma anketas jāaizpilda Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem ar uzturēšanās atļaujām Latvijā.

Anketā iedzīvotāji apņemas nekavējoties, bet ne vēlāk kā sešu stundu laikā nokļūt savā dzīvesvietā un ievērot pašizolāciju.

Tagad policija veiks šo personu uzskaiti, kā arī pārbaudes dzīvesvietās vai vienkārši piezvanot.

Krapsis atzīmēja, ka ārkārtējās situācijas laikā mazinājies noziedzības līmenis. Piemēram, policija novērojusi, ka samazinājies dzīvokļu zādzību skaits.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Saistītie raksti

Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro.

Savukārt Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu. Ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Palieciet mājās! Tapis skaudrs video, kurā ārsti lūdz Latvijas sabiedrību palīdzēt glābt savas un arī viņu dzīvības 3
5 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
Zemgaliete Klāra Kalniņa – sociāldemokrāte ar dziļu dzimtenes mīlestību sirdī
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vakar reģistrēts šosezon lielākais kūlas ugunsgrēku skaits 3
7 stundas

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Meitenes mīl patīkamus pārsteigumus. Saruna ar Hermani Paukšu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
3 stundas