Medības
Aprīkojums

Latvijas Mednieku savienībā0

Foto: Linda Dombrovska

Vīrusa Covid-19 izplatība un tā ierobežošanas pasākumi ir atstājuši ietekmi arī uz medību dzīves aktualitātēm un dažādiem pasākumiem. Līdz šim LMS jaunumos pārsvarā informējām par pasākumiem, kas notikuši vai vēl notiks, bet šoreiz galvenā ziņa ir par pasākumiem, kas tiek atcelti vai pārcelti.

Valstī noteiktā ārkārtējā stāvokļa un pulcēšanās ierobežojumu dēļ atceltas Jaunsardzes trešā līmeņa nometnes visā Latvijā, kurās bija plānotas lekcijas par Latvijas dabu un medībām.

Tāpat atcelta 28. un 29. martā plānotā treniņšaušana un sacensības tālšaušanā Ādažu poligonā un 22. martā Dobeles šautuvē plānotais LMS organizētais VIII Latvijas Siluetu ziemas kausa izcīņas pneimatikas šaušanā 4. posms. 28. martā Ķīpsalā izstādes Outdoor Riga 2020 ietvaros plānotā LMS biedru pilnsapulce un 18. aprīlī plānotā Gada balvas medniecībā pasniegšanas ceremonija pārceltas uz nenoteiktu laiku.

LMS valdes loceklis Ēriks Ozols 12. martā Launkalnē piedalījās sabiedriskās apspriešanas sanāksmē par Dabas aizsardzības plāna izstrādi dabas liegumam Mežole. Dabas liegums Mežolē pastāv jau kopš 1989. gada, un šajā lai-kā medības kaitējumu dabas liegumam nav nodarījušas.

Liegums pamatā izveidots boreālo mežu un upes pērlenes aizsardzībai, tāpēc mums nav saprotama plāna izstrādātāju vēlme aizliegt medības ar dzinējiem un ierobežot individuālās medības. Tas būtiski ietekmē mednieku iespējas medīt dabas lieguma teritorijā, kur medī divi LMS biedri: MK “Kapsils” un MK “Silva”. Nelielā dabas lieguma teritorijā medī arī MK “Variņi”.

Ceram, ka LMS izdevās pārliecināt Dabas aizsardzības plāna izstrādātājus pārskatīt medniekiem uzliktos ierobežojumus. LMS priekšlikumi un argumenti rakstiskā veidā tika iesniegti plāna izstrādātājiem un Smiltenes novada pašvaldībai.

No šī gada pavasara Valsts meža dienests ieviesis jaunu kārtību pārnadžu nomedīšanas apjomu plānošanā, šajā procesā iesaistot zemes īpašniekus un mednieku pārstāvjus. Katrā virsmežniecībā par nomedīšanas apjomiem lems trīs zemes īpašnieku un trīs mednieku pārstāvji. Latvijas Mednieku savienība deleģēja mednieku pārstāvjus visām virsmežniecībām.

LMS aicina ievērot Valsts meža dienesta lūgumu medniekiem būt atbildīgiem pret sevi un apkārtējiem cilvēkiem un mednieka se-zonas kartes jaunajai 2020./2021. gada medību sezonai pieprasīt elektroniski, nevis apmeklējot mežniecībības klātienē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IB
Indulis Burka
Medības
Jautā lasītājs: vai bērnam drīkst ļaut fotografēties ar ieroci rokā? 1
5. Maijs, 2020
LD
Linda Dombrovska
Medības
Mans suns ir sapinies auklā un nekur vairs netiek jeb spiningošanas iesācēja dienasgrāmata
5. Maijs, 2020
MK
Mārtiņš Kalaus
Medības
Makšķernieku 1.maija parāde var sākties!
1. Maijs, 2020

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
9 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
4 stundas