Uncategorized

“Latvijas piens” piesaista jaunu investoru – kooperatīvu “Latraps”0


Uldis Krievārs.
Uldis Krievārs.
Foto: LETA

Jelgavas piena rūpnīcas “Latvijas piens” jaunais investors būs graudkopības kooperatīvs “Latraps”, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Latvijas piena” pārstāvis un piensaimniecības kooperatīva “Trikāta KS” valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs.

“Ir panākta konceptuāla vienošanās ar “Latrapu” par investīciju piesaisti. Tuvāko nedēļu laikā notiks detalizētāka vienošanās, tad arī kopīgi ar “Latrapu” informēsim par līguma nosacījumiem,” sacīja Krievārs.

Kā ziņots, jau iepriekš izskanēja informācija, ka “Latvijas pienam” tiks piesaistīts investors, kurš ar saviem līdzekļiem palīdzēšot stabilizēt naudas plūsmu pēc iepriekš saņemtā kredītiestādes atteikuma piešķirt aizdevumu apgrozāmajiem līdzekļiem. Bankas atteikums saistīts ar piesardzīgo vēlmi kreditēt piensaimniecības uzņēmumus saistībā ar sarežģīto situāciju augsto piena iepirkuma cenu dēļ, norādīja informācijas avots.

Tāpat “Latvijas pienā” tuvākajā laikā notiks pārmaiņas, no darba uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatā aizejot Raimondam Freimanim, kurš vadīja uzņēmumu jau no tā dibināšanas 2010.gadā.

“Latraps” ir lielākā graudkopības un rapša lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība, kura apvieno vairāk nekā 670 zemnieku saimniecības visā Latvijā. Kooperatīva apgrozījums 2012.gadā bija 201,831 miljons eiro, bet peļņa – 5,341 miljons eiro.

Kā ziņots, “Latvijas piena” dibinātāji ir piensaimnieku kooperatīvs “Trikāta KS”, kam pieder 50% kapitāldaļu, kā arī piensaimnieku kooperatīvi “Dzēse” un “Piena partneri KS” ar 25% kapitāldaļu katrs. Kopumā kooperatīvi apvieno 600 zemnieku saimniecības visā Latvijā.

Saskaņā ar “Latvijas piena” vadības aplēsēm pagājušo gadu uzņēmums noslēdza ar 37 miljonu eiro apgrozījumu. Uzņēmuma peļņa pirms nodokļu nomaksas bija 1,6 miljoni eiro, savukārt provizoriskā neto peļņa – 455 800 eiro.

“Latvijas piens” 2012.gadā strādāja ar 25,89 miljonu apgrozījumu un 1,34 miljonu eiro zaudējumiem.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Freimanis, valdes locekļi – Agrita Šēnberga. Gatis Jurisons un Artis Pētersons.

Saistītie raksti

“Latvijas piens” ražo gan sieru, gan arī industriālos produktus – vājpiena koncentrātu un krējumu, kas galvenokārt paredzēts eksporta tirgum. Eksports industriālo produktu jomā veido 98% no saražotā apjoma, savukārt patēriņa produktu jomā – 17%. “Latvijas piena” produkti tiek eksportēti uz Lietuvu, Igauniju, Ukrainu, Vāciju, Slovākiju, Lielbritāniju, Izraēlu.

“Latvijas piens” sāka darbību 2012.gada jūnija beigās.

10,4 miljonus latu (14,79 miljonu eiro) vērtās rūpnīcas pamatakmens tika likts 2011.gada 28.septembrī. Kooperatīva biedru līdzfinansējums ir viens miljons latu (1,42 miljoni eiro), kredīts bankās – aptuveni 6,5 miljoni latu (9,24 miljoni eiro), bet Eiropas Savienības fondu finansējums – aptuveni trīs miljoni latu (4,26 miljoni eiro). Tāpat “Latvijas piens” ir saņēmis valsts garantēto atbalstu – piecus miljonus latu (7,11 miljonus eiro).

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Mūrniece: Šodien jābūvē tādas barikādes, kas mūsu apziņā un prātos aizsargātu Latviju pret viltus ziņām
1 stunda
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
4 stundas