Latvijas valstsvienība pārbaudes spēlē piekāpjas Ķīnai 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase, turpinot gatavoties šovasar gaidāmajam Eiropas čempionātam, pirmdien savās mājās piedzīvoja zaudējumu otrajā savstarpējā pārbaudes mačā pret Ķīnu.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
“Vibrēja durvis un logi…” Iedzīvotāji ziņo, ka vietām Latvijā novērojuši kaut ko līdzīgu zemestrīcei

Latvija ar 63:67 (17:18, 12:16, 15:13, 19:20) piekāpās spēcīgajai Ķīnas izlasei.

Pretēji pirmajām divām pārbaudes spēlēm savā laukumā šoreiz Latvijai neizdevās jau mača sākumā iegūt lielu pārsvaru, un duelis aizritēja līdzīgi. Otrās ceturtdaļas vidū Latvija nokļuva iedzinējos ar 22:30, tomēr uz to ar tālmetienu atbildēja Kate Aizsila, tad tālu divpunktu raidījumu iemeta Ieva Kūlīte, bet Aizsila realizēja arī divus soda metienus un Latvija jau zaudēja tikai ar vienu punktu. Tomēr pēc puslaika mājinieces atradās iedzinējos ar 29:34.

Otrā puslaika ievadā piecus punktus guva Latvijas izlases lielākā zvaigzne Anete Jēkabsone-Žogota, bet pēc diviem Guntas Baško-Melbārdes punktiem latvietes jau ieguva vadību ar 36:35. Cīņa ritēja līdzīgi un pēc trešās ceturtdaļas Latvija zaudēja ar 44:47.

Noslēdzošo desmit minūšu ievadā Latvija beidzot ieguva nedaudz stabilāku vadību, panākot 52:48, tomēr pretinieces to ātri likvidēja. Pēdējās divas minūtes pamatlaikā sākās ar 59:59, tomēr vairāki Latvijas uzbrukumi noslēdzās bez punktiem, ķīnietes panāca 66:61, bet maču noslēdza ar 67:63.

Rezultatīvākā starp latvietēm ar 16 punktiem bija Anete Žogota-Jēkabsone, bet 12 punkti un sešas atlēkušās bumbas Aijai Putniņai.

Ķīnas izlase ir divkārtēja olimpiskā medaļniece un 2008.gadā Pekinas olimpiskajā spēlēs guva augsto ceturto vietu. Savukārt 2012.gada olimpiskajās spēlēs Londonā un pērnā gada pasaules meistarsacīkstēs ķīnietes guva sestās vietas.

PĀRBAUDES SPĒLE

Latvija – Ķīna 63:67 (17:18, 29:34, 44:47). Jēkabsone-Žogota 16, Putniņa 12, Baško-Melnbārde, Aizsila pa 7, Kūlīte 6, Eglīte 5, Priede 4, šteinberga, Rozenberga, Vītola pa 2.