Sprādziens Libānas galvaspilsētā Beirūtā

Libāna piemin gadadienu kopš postošā sprādziena Beirūtas ostā 0

Libāna trešdien piemin gadadienu kopš postošā sprādziena Beirūtas ostā, kurā dzīvību zaudēja aptuveni 190 cilvēki un vēl 6000 tika ievainoti.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Sprādziens pagājušā gada 4.augustā nodarīja lielus zaudējumus infrastruktūrai, arī ostai, ēkām, atstājot aptuveni 300 000 cilvēku bez pajumtes, slimnīcām, lidostas terminālim un ANO miera spēku UNIFIL kuģim.

Jordānijas seismologi sprādzienu radīto satricinājumu pielīdzināja 4,5 magnitūdu zemestrīcei. Eksplozija bija jūtama arī Kiprā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Beirūtā eksplodēja 2750 tonnas lauksaimniecības mēslojuma amonija nitrāta, kas sešus gadus glabājās kādā ostas noliktavā.

Diena pēc sprādziena Libānas galvaspilsētā Beirūtā

Libāna sprādziena pirmajā gadadienā izsludinājusi valsts sēru dienu, lai pieminētu katastrofas upurus. Nestrādās veikali, bankas un uzņēmumi, bet pie valsts iestādēm karogs tiks nolaists pusmastā.

Upuru ģimenes pirmdien piedraudēja pastiprināt protestus par lēno izmeklēšanas gaitu, lai noskaidrotu eksplozijas iemeslus.

Tās arī aicināja parlamentu atcelt imunitāti deputātiem un drošības dienestu amatpersonām, kuras tās apsūdz nolaidībā.

Cilvēktiesību organizācija “Human Rights Watch” (HRW) otrdien pavēstīja, ka vietējā izmeklēšana par sprādzienu neatbilst starptautiskajiem standartiem.

Beirūtā protesti pret Libānas politisko eliti
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.