Publicitātes foto

Lidostā “Rīga” sākti būvdarbi pasažieru termināļa paplašināšanai 0

Šonedēļ uzsākti būvdarbi projektā, kas paredz VAS Starptautiskā lidostas “Rīga” pasažieru termināļa paplašināšanu piektās kārtas ietvaros un Ziemeļu piestātnes būvniecības pirmo kārtu, informē lidostā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Būvdarbus veic SIA “Skonto Būve”, būvuzraudzību nodrošina pilnsabiedrība “Būvalts P.M.G.”, projekta autori ir SIA “Arhis Arhitekti”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lidostas termināļa attīstības būvniecības 1.kārta paredz ne-Šengenas zonas paplašināšanu un papildus četrus jaunus iekāpšanas sektorus, tādējādi uzlabojot lidostas sniegto pakalpojumu kvalitāti. Pēc pabeigšanas jaunajā piestātnes ēkā būs iespējams apkalpot arī lielākus gaisa kuģus, kas palielinās lidostas kapacitāti.

Atgādinām, ka esošā termināļa kapacitāte spēj kvalitatīvi apkalpot 3,5 miljonus pasažieru gadā, taču jau šobrīd lidostas apkalpoto pasažieru skaits gadā sasniedz 4,7 miljonus. Pie šāda apjoma, un paredzot turpmāku pasažieru skaita pieaugumu, ir nepieciešama lidostas paplašināšana, lai nodrošinātu atbilstošu servisu aviokompānijām, kā arī ērtus apstākļus un kvalitatīvu apkalpošanu pasažieriem.

Termināļa paplašināšana ir nozīmīga lidostas “Rīga” konkurētspējas uzlabošanai Eiropā. Paplašināšana ir būtisks nosacījums jaunu lidsabiedrību piesaistei un to darbības sākšanai lidostā, kā arī šobrīd strādājošo aviokompāniju darbības paplašināšanai, kas savukārt sekmētu lidostas kā vadošās Baltijas lidostas attīstību, uzsver uzņēmumā.

Pēc pašreizējām prognozēm ir pārliecība, ka ne vēlāk kā 2017.gadā lidosta “Rīga”, visticamāk, pārvarēs piecu miljonu apkalpoto pasažieru slieksni gadā.

Lidosta šo projektu realizē savas saimnieciskās darbības ietvaros, finansējot to no saviem ieņēmumiem un piesaistītiem kredītlīdzekļiem no “Pohjola Bank PLC.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.