Abu koncertu gaitā uz skatuves būs arī koncertzālē rezidējošais Liepājas Simfoniskais orķestris ar savu galveno diriģentu Gintaru Rinkēviču pie pults.
Abu koncertu gaitā uz skatuves būs arī koncertzālē rezidējošais Liepājas Simfoniskais orķestris ar savu galveno diriģentu Gintaru Rinkēviču pie pults.
Publicitātes (Jāņa Vecbrāļa) foto

“Lielā dzintara” spožie pieci gadi 0

Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!
Lasīt citas ziņas

Lai gan laiki grūti un kultūrtelpām jārēķinās ar aizvien lielākiem ierobežojumiem, kas skar gan pieļaujamo apmeklētāju skaitu, gan arī prasības par masku lietošanu (tās tagad tiek attiecinātas arī uz personalizētām sēdvietām), Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” divos koncertos piektdien, 30. (plkst. 19), un sestdien, 31. oktobrī (plkst. 17), svinēs piecu gadu jubileju kopš koncertnama atklāšanas, svētku programmā ar simfonisku vērienu gaismā ceļot Liepājas klasiskās mūzikas vēstures epizodes un godinot spilgtākās personības un pasaules zvaigznes.

Liepāja un “Lielais dzintars” – jau piecus gadus šie ir tik cieši savijušies jēdzieni, ka nu gandrīz katram liepājniekam un pilsētas viesim, arī man, ir savs personiskais stāsts un atmiņas par to, kā tad pirmo reizi notika šī sastapšanās. Neilgi pirms “Lielā dzintara” atklāšanas 2015. gada novembrī biju rīkojusi apaļā galda diskusiju par reģionālo koncertzāļu tēmu, un tajā neiztrūka jautājumi par to, kā koncertzāle plāno izdzīvot un veidot piedāvājuma saturisko pusi. Toreiz virsrakstā biju likusi: “Kā inficēt ar kultūru”. Šodienas apstākļos tas, protams, skan vismaz divdomīgi, tomēr šī nu ir tā reize, kad ar prieku jāteic – inficēšanās ir notikusi, jo koncertzāles plašais un daudzveidīgais piedāvājums un auditorijas uzticēšanās arī šajos kultūrvietām grūtajos laikos kārtējo reizi apliecina, ka lēmums par reģionālo koncertzāļu izveidi savulaik bija pareizs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jubilejas koncerts šoreiz būs kā retrospektīvs ceļojums laikā. Mēs atcerēsimies un svinēsim Liepājas pilsētas bagātīgo koncertdzīvi, kas bijusi aktīva jau no 18. un 19. gadsimtu mijas. Pieskarsimies aizvadītā gadsimta 20. gadiem, kad durvis vēra Liepājas opera un tika atjaunota Liepājas Filharmonija, līdz pat mūsu dienām,” stāsta “Lielā dzintara” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Jubilejas koncertā tiks godināti pilsētai nozīmīgākie aizvadīto gadsimtu mūzikas meistari – diriģents Arvīds Jansons un operdziedātāja Iraīda Jansone, Liepājas operas solists Mariss Vētra, komponists Alfrēds Kalniņš, ilggadējais orķestra mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis un citas spožākās personības.

Klausītājiem būs iespēja doties ceļojumā laikā kopā ar pianisti Agnesi Egliņu, soprānu Margaritu Vilsoni un tenoru Artjomu Safronovu, un koncerta gaitā uz skatuves būs arī koncertzālē rezidējošais Liepājas Simfoniskais orķestris ar savu galveno diriģentu Gintaru Rinkēviču pie pults. Liepājnieki vienmēr lepojušies ar pasaules vērienu – jau pirms 100 gadiem Liepājas operā tika uzvestas Verdi, Rosīni, Bizē un Čaikovska operas, bet Liepājas Filharmonija savā pirmajā koncertpro-grammā atskaņoja Bēthovenu un Vāgneru. Koncerta otrās daļas īpašais viesis būs Zviedrijā dzimušais, 19 gadus vecais vijolnieks, atskaņotājmākslas ģēnijs un “Deutsche Grammophon” mākslinieks Daniels Lozakovičs, kurš izpildīs Pētera Čaikovska Vijoļkoncertu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.