Ekonomika
Bizness

LIKTA prezidentes amatā atkārtoti ieceļ Signi Bāliņu0

Par Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidenti atkārtoti uz diviem gadiem ievēlēta Signe Bāliņa, pavēstīja asociācijas pārstāvis Toms Kursītis.

Bāliņa asociācijas prezidentes amatā iecelta ceturto reizi.

Kursītis informēja, ka asociācijas valdē turpinās darboties līdzšinējie valdes locekļi – Eva Butāne, Juris Gulbis, Mikus Ozols, Uldis Semeiks, Māra Jākobsone, Armands Magone, savukārt no jauna valdē ievēlets Juris Binde, Uldis Dzenis, Mārtiņš Gataviņš, Toms Meisītis un Elmārs Gengers.

Tāpat Kursītis norādīja, ka LIKTA gadskārtējā kopsapulcē apstiprināts asociācijas valdes ziņojumu par paveikto, kā arī noteiktas piecas galvenās prioritātes turpmākajam darbam – informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) izglītības un e-prasmju attīstība, starptautiskā sadarbība, iesaiste jaunā perioda Eiropas Savienības (ES) fondu aktivitāšu plānošanā un labās prakses vadlīnijas projektu pārvaldībā, kā arī aktivitātes sabiedrisko attiecību jomā.

“Asociācija plāno turpināt darbu, skaidrojot gan valdībai, gan sabiedrībai IKT nozares lomas pieaugumu tautsaimniecības izaugsmē kopumā, tostarp konkurētspējas celšanā dažādās nozarēs. Būtisks darbs gaidāms pie vienotā digitālā tirgus izveides, ņemot vērā, ka Eiropas Komisija (EK) par prioritāti šim gadam ir izvirzījusi jomas tiesiskā regulējuma sakārtošanu. Augstu vērtējamas arī starpvalstu sadarbības iniciatīvas, kas veicina tirgus attīstību un ļauj Latvijas uzņēmumiem kļūt eksportspējīgākiem un apgūt jaunus tirgus,” klāstīja Kursītis.

Kā lielākos LIKTA un tirgus izaicinājumus viņš minēja sākto kursu turpināšanu jauniešu piesaistē nozarei un darbaspēka izglītošanu kopumā. Savukārt viens no nozares šā gada svarīgākajiem gaidāmajiem pasākumiem būs Digitālā asambleja Rīgā, kas ir nozīmīgākais Digitālās programmas Eiropai pasākums. “Asamblejas centrālā tēma būs jaunās Digitālā vienotā tirgus stratēģijas apspriešana, ko EK plāno publiskot šā gada maijā. Tāpat asamblejas dienas kārtībā būs tādas aktuālas tēmas kā kiberdrošība, e-sabiedrības attīstīšana, digitālo un start-up uzņēmumu notiekošā revolūcija visā Eiropā un tas, kā ES valstis varētu efektīvāk izmantot digitālās ekonomikas sniegtos ieguvumus,” norādīja LIKTA pārstāvis.

Tāpat viņš pavēstīja, ka nozarei būtiski ir tas, ka šobrīd mainās ES fondu finansēšanas periodi. “Tāpēc šajā posmā svarīgi laikus sakārtot visus nepieciešamos dokumentus, lai nekavētos struktūrfondu līdzekļu pieejamība IKT jomā, kā arī būtu iespējams turpināt uzsāktās iniciatīvas, pārvēršot tos jēgpilnos un ērtos pakalpojumos Latvijas iedzīvotājiem, kā arī paralēli minētajam nepieciešama iepirkumu procesa inventarizācija, jo IKT joma aizvien vairāk ietekmē citas nozares,” atzīmēja Kursītis.

LIKTA aptver elektronikas, datoru aparatūras un programmatūras kompānijas, telekomunikāciju uzņēmumus un pakalpojumu sniedzējus. LIKTA mērķis ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā. LIKTA apvieno vairāk nekā 220 biedru − nozares organizācijas, kā arī individuālos biedrus un asociācijas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Šuvajevs: Kamēr “Facebook” un “Amazon” paliek bagātāki, citviet augt nevienlīdzība
15 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Iztirgo “Dzintara” ražotni 1
22 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Igaunijas un Lietuvas tūristi pie mums vēl nedrūzmējas 1
23 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Pasaulē
Neizdodas palaist kosmosā jaunu raķeti
19 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
2000. gada 26. maijā. Pamatakmens leģionāru Brāļu kapiem Lestenē
12 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šodien gaidāms vasarīgs un saulains laiks, bet lietussargs var noderēt
44 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Latvija viena no pirmajām pasaulē, kas izmēģinās “Apple” un “Google” Covid-19 izsekošanas lietotni 3
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā sieviete uz Vanšu tilta vienlaicīgi sadauzīja gan policijas auto, gan dārgu “Bentliju” 4
10 stundas