Mārcis Judzis
Mārcis Judzis
FOTO: Facebook/Mārcis Judzis

Mārcis Judzis atklāti par sajūtām pēc piedzīvotās šķiršanās: “Pirmo reizi dzīvē biju aizdomājies par pašnāvību” 204

Pērnā gada decembrī, šķiet, ikviens sekoja līdzi Rūtas un Mārča attiecību stāstam pēc tam, kad Rūta sociālajos tīklos bija publicējusi visai skaļu paziņojumu par vardarbību, ar ko it kā saskārusies ģimenē. Tam sekoja notikumu lavīna. Uz kurieni tā ir aizvedusi?

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

LA.LV sazinājās ar pašu Mārci, kurš līdz šim medijos šo tēmu nav izteicies, taču arī šoreiz viņš nebija gatavs plašam komentāram, uzreiz norādot, ka nevēlas publiski runāt par tēmu, kurā iesaistīti arī viņa bērni, vien vēloties, lai ātrāk beidzas tiesvedības, negribot iesaistīties “kaut kādā farsā”.

“Šobrīd mums ir bijusi šķiršanās tiesa, esam panākuši vienošanos, gaidu dienu, kad beidzot saņemšu lēmumu, ka mūsu laulība ir šķirta,” īsi komentē Mārcis.

CITI ŠOBRĪD LASA
Vaicāts, kā šobrīd aizrit viņa dienas, Mārcis atklāj: “Pēc visa piedzīvotā man nebija citas izvēles, kā vien doties prom no Latvijas. Šobrīd dzīvoju ārvalstīs.” Vai plāno atgriezties Latvijā? “Visticamāk, ka nē. Mēģinu nostabilizēt savu dzīvi citur,” jau atkal komentāros skops ir Mārcis.

Uz jautājumu, vai nav skumju par notikušo ar “Dzelzs vilku”, vīrietis vien strupi atbild: “Negribu neko komentēt.”

LA.LV vaicāja Mārcim komentēt Rūtas Judzes STV raidījumā izteiktās pārdomas par attiecībām, uz ko viņš atbildēja: “Droši varat šo jautājumu uzdot mūsu premjerministrei Evikai Siliņai, jo viņa jau labāk zina, kas kurā ģimenē notiek, spriežot pēc viņas ierakstiem sociālajos tīklos. Visas uzslavas gan mūsu prezidentam, kurš neiesaistījās šajā farsā. Latvijai ir paveicies ar prezidentu. Rinkēvičs ir spilgts piemērs, kādam ir jābūt Latvijas politiķim. Prieks, ka beidzot ir politiķis, kuram jaunieši grib sekot!”

STV raidījuma ieraksts skatāms šeit:

Tomēr mūsu rīcībā ir nonākusi plašāka informācija par aktuālajiem notikumiem, jo pēc jau pieminētā STV raidījuma kurā piedalījās Rūta, ar sev zināmo informāciju ar portālu LA.LV bija gatavs dalīties gan kāds tuvs Judžu ģimenes kaimiņš, gan Mārcim Judzim tuvu stāvošs cilvēks, kurš gan savu identitāti nevēlējās atklāt, nevēloties iegūt plašu publicitāti. Abi cilvēki norāda, ka viņiem nav pieņemams, ka publiskajā telpā turpina nonākt tik daudz melu, tāpēc dalās ar informāciju, kas zināma viņiem.

Rūta STV raidījumā, izvairoties raidījuma vadītājām skatīties acīs, norādīja, ka šobrīd ar Mārci komunicējot tikai par bērniem, taču kaimiņš zina teikt, ka jau kopš decembra beigām Mārcis savus bērnus nav saticis, viņam arī tiek liegta iespēja sazvanīties ar jaunāko meitiņu. Tāpat intervijās Rūta norāda, ka visi 3 bērni dzīvo pie viņas, taču patiesībā vecākā meita jau mēnešiem ilgi nav redzēta mājās, viņa tur nedzīvojot.

Reklāma
Reklāma

Nozīmīga šī pāra attiecību stāsta daļa esot arī saistībā ar māju. LA.LV rīcībā nonākuši arī dokumenti, kuros redzams, kā Rūta māju centusies pārdot, jau saņēmusi par to rokasnaudu. Mārcis gan esot paspējis to piefiksēt un iesniedzis šo lietu tiesā, līdz ar to māja šobrīd ir arestēta, jo notiek tiesvedība par dāvinājuma atcelšanu.

Naudas un mantkārības tēmai šajā stāstā ir nozīmīga loma, jo sākotnēji Rūta neesot parakstījusi šķiršanos, kamēr nepanākšot sev labvēlīgus nosacījumus – uzturlīdzekļus virs 2000 eiro mēnesī, 4 ceļojumus gadā uz eksotiskām valstīm viņai un bērniem, kā arī restorānu apmeklējumu finansēšanu iepriekšējā dzīves līmenī. Beigās gan esot panākts abām pusēm “pavelkamāks” risinājums.

Vēl viena no epizodēm, par ko ir satraukušies tuvākie cilvēki, ir Rūtas aizraušanās ar “sarunām ar kokiem”, iestāšanās, kā viņi to dēvē, sektā, kas oficiāli tiek dēvēta par sieviešu interešu grupu jeb Māsību Siguldā. Tur visai atklāti tiekot apsaukāts mūsu valsts prezidents, atbalstīti padomju laiki un pielūgta Kali dieviete. Vikipēdijā atrodams skaidrojums, ka Kali ir dieviete hinduismā, kura parasti saistīta ar nāvi un ar dzīvesbiedru, dievību Šiva. Vārds vēsturiski Indijā lietots ar nozīmēm melns, laiks, nāve, nāves valdnieks. Arī sociālajos tīklos nonācis video, kur redzami pielūgšanas rituāli, svārku dedzināšana. Uz šiem pasākumiem Rūta reizēm ņēmusi līdzi arī jaunāko meitu.

Video no “sektas” rituāliem publicēti sociālajos tīklos, tajos cita starpā dzirdams, kā galvenais, ko Rūta rituāla laikā lūdz dievībām, ir nauda un iespēja ilgi gulēt.

Jau minēts, ka ģimenē kādu brīdi bija satraukums par Rūtas veselību, aizdomas par krūts vēzi, taču arī tajā laikā viņa atteikusies doties pie tradicionālajiem mediķiem, cerot, ka ar dažādiem rituāliem visu ir iespējams atrisināt, un injicējot pati sev nezināmus medikamentus, smērējot kurkumu, kas bijis saskaņā ar viņas ideoloģiju. Līdzīga attieksme esot arī pret tradicionālo medicīnu.

Tāpat arī LA.LV rīcībā ir nonācis arī pilns video ieraksts, fragments no kura plaši tika izplatīts sociālajos tīklos un tur tika demonstrēta daļa, kurā Mārcis nelaiž Rūtu mājās. Tā kā video ir redzami arī bērni, to nepubliskosim, taču video uzņemts dienā, kad Rūta bija aizgājusi no mājām, atstājot bērnus vienus, kamēr Mārcis ir koncertā. Vīrs atgriezies un izmisis vairākas stundas viņas meklējis, aptaujājot radus un draugus un bažījoties, vai nav atgadījies kas slikts. Atgriežoties viņa teikusi dažādus rupjus vārdus, provocējusi, kā rezultātā Mārcis tiešām atteicies viņu laist mājās.

Tuvinieki ir sašutuši, ka mediji Mārci jau dēvē par “vardarbībās apsūdzēto”, lai gan tas nekur neesot pierādīts, arī tiesā šādu lietu nav un arī pati Rūta STV intervijā ir pateikusi, ka fiziskas vardarbības nav bijis.

Tuvu stāvošs cilvēks saka: “Mārcis ir viens no labestīgākajiem un gādīgākajiem cilvēkiem, ko es pazīstu, kā arī vienmēr ir rūpējies par saviem bērniem, ņēmis viņus līdzi uz mēģinājumiem utt.”

Kā var noprast, nepatiesību šajā stāstā ir bijis daudz, daļa no tām rezultējusies tiesu procesos. Mārcis iepriekš arī sociālajos tīklos paudis nožēlu gan par grupas “Dzelzs vilks” lēmumu viņu izslēgt no grupas, gan attieksmi Latvijā, piemēram, ieejot veikalā – cilvēki viņam spļāvuši virsū. Bet vai tiešām viņš ir tas vainīgais? Vai šī nav bijusi labi izplānota manipulācija, zem kuras stāv daudzi arī sabiedrībā labi zināmi cilvēki? Un kurš patiesībā cietis no emocionālās vardarbības?

Kad īsajā sarunā ar Mārci jautājām, kā viņam izdevies tikt tam visam pāri, viņš salūzt un atzīstas: “Īstenībā pirmajās dienās pēc Rūtas publiskajiem izteikumiem man šķita, ka izdarīšu pašnāvību. Pirmo reizi dzīvē pilnīgi reāli par to biju aizdomājies. Ja man blakus nebūtu labu cilvēku un ģimenes, es nezinu, kā viss būtu beidzies. Tā vietā es izlēmu bēgt prom no Latvijas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.