Mārtiņš Staķis: Es redzu, ka Eiropas Parlamentā var iedēt visādas olas – “Ždanokveidīgās” olas! 78

TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?”, diskutējot par gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un Latvijas kandidātu sarakstiem, politiķis un bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), kurš startēs EP vēlēšanās, norādīja, ka viņa sācensis – politķis un bijušais Rīgas domes mērs Mārtiņš Staķis – neesot piederīgs “Progresīvo” partijai, kuras rindās šogad Staķis startēs EP vēlēšanās 8.jūnijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

“Mārtiņš nav piederīgs tai partijai,” tā uzsvēra Linkaits, rādot Staķa virzienā, ar kuru TV24 raidījumā noris karsta diskusija par EP vēlēšanām. Savukārt Staķis uzreiz oponēja: “Man patīk šī partija! Es esmu piederīgs tai partijai, kurai es esmu piederīgs, jo, manuprāt, tas, ka ir kādi, kas tic, ka var dzīvot labāk, var būt lielāka solidaritāte starp cilvēkiem, – tas ir pareizais ceļš!”

Staķis turpināja iebilst Linkaita teiktajam, sakot, ka viņš daudz esot bijis un strādājis Skandināvijā. “Kāpēc Skandināvijas valstis ir laimīgākās pasaulē? Tāpēc, ka cilvēki, kas arī tur saņem minimālo algu, minimālo pensiju jūt lielāku solidaritāti no sabiedrības,” skaidroja Staķis, kādēļ jūtas piederīgs “Progresīvajiem”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turpinot diskusiju par EP vēlēšanām, TV24 raidījuma vadītājs Māris Zanders Staķim pieminēja to, ko viņš paudis žurnālistiem, reģistrējot “Progresīvo” partijas sarakstu EP vēlēšanām, proti, ka viņš grib “cīnīties pret “orbānismu” un “Orbānveidīgajiem”. “Jā!” piekrītoši atteica Staķis. Līdz ar to raidījuma vadītājs lūdza Staķi “aprakstīt”, kas tad ir šie “orbānveidīgie”, un, vai, piemēram, Linkaits ir “orbānveidīgais”?

“Es nezinu, vai viņš tāds ir,” atteica Staķis par Linkaitu. “”Orbānveidīgais” ir tie, es redzu, kas grib šašķelt manu Eiropu! Manas mājas, kurās es gribu dzīvot un gribu, lai dzīvo mani bērni. Tur pietiek ar vienu vai diviem cilvēkiem, kas vienkārši tam visam grib noraut stopkrānu! Es redzu, ka Eiropas Parlamentā var iedēt visādas olas – “Ždanokveidīgās” olas, kuras arī var vienkārši ņemt un visu šo projektu, kā saka, noraut! Un tas ir tas, kas dara mani bažīgu, un tā savukārt ir mana motivācija kandidēt šajās EP vēlēšanās,” tā savu nostāju skaidroja Staķis, kāpēc viņš vēlas kandidēt EP vēlēšanās.

Jau vēstīts, ka “Progresīvo” līderi nākamajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām būs partijas virzītā kandidāte Valsts prezidenta vēlēšanās, publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto un bijušais Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Pinto kandidēja uz prezidenta amatu kā bezpartejiska, bet drīz pēc tam oficiāli pievienojās “Progresīvajiem” un partijas domes vadības komandai. Staķis partijā tika uzņemts šā gada javāra sākumā, bet politikā viņš ienāca caur “Kustību Par”.

Savukārt Jaunās konservatīvas partijas (JKP) sarakstā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām iekļauti gan divi bijušie ministri, gan daži iepriekšējā, 13.Saeimas sasaukuma deputāti. JKP saraksta līderi uz EP vēlēšanām ir bijušie ministri Tālis Linkaits un Gatis Eglītis, kā arī sociālajos tīklos aktīvā dzejniece Liāna Langa.

EP vēlēšanas Latvijā notiks 8.jūnijā.

Pilnu raidījumu “Kur tas suns aprakts?” TV24 ēterā variet skatīties otrdien, 6.februārī, pl.21:00!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.