Latvijā
Kriminālziņas

“Viņš esot vienu nogriezis un tūliņ griezīšot arī otru!” Meitas slepkava atkal uz apsūdzēto sola5


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: SHUTTERSTOCK

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Vidzemes rajona tiesa Madonā uzsākusi tiesvedību pret 59 gadus veco Oskaru Dīci, kurš apsūdzēts par sadzīves slepkavību. Šis cilvēks ir tas pats, kurš jau izcietis 15 gadu sodu par savas mazgadīgās meitas izvarošanu, nogalināšanu un sadedzināšanu.

 

No izmeklēšanas materiāliem izriet, ka pagājušā gada 1. decembrī Gulbenes novada Litenes pagastā savā dzīvoklī Dīcis greizsirdības uzplūdā nodūra paziņu Andri.

Vīrietis bijis tā kā noliecies pie Dīča draudzenes Ilzes gultā. Visi bijuši alkohola reibumā. Dīcis tai brīdī atradies virtuvē. Redzot notiekošo, paņēmis virtuves nazi un dūris paziņam vairākās ķermeņa vietās, līdz nazis saliecies. Tad paņēmis citu virtuves nazi… Bijuši ne mazāk kā 16 dūrieni.

Tiesā Dīcis savu vainu atzinis daļēji. Atzīst, ka dūris, bet ticis uz to pamudināts, jo aizstāvējis ģimenes un sievietes godu. Ar Ilzi Oskars dzīvojis kopā. Tiesvedība turpināsies septembrī ar liecinieku uzklausīšanu.

Oskara Dīča vārds kriminālziņu lasītājiem Latvijā kļuva zināms jau pirms vairākiem gadiem – viņš bija izvarojis savu meitu, nožņaudzis un uz viņas ķermeņa sakūris uguni.

Lietas apstākļi bija šādi. 1995. gadā Dīcis ieradies pie sava tēva Ogres rajona Birzgalē, it kā meklējot meitu, ko pazaudējis Ķegumā. Esot iegājis tualetē, bet, kad iznācis, no desmitgadīgās Sniedzes vairs nav bijis ne miņas. Šausminošā patiesība nākusi gaismā pēc pusgada, kad turpat Birzgales mežā zem zaru kaudzes uziets apdedzis meitenītes līķis.

Nekādā Ķegumā viņi nebija bijuši. Pats aizvedis meitu uz mežu un licis vākt žagarus, tad nodarījis savus briesmu darbus.

Policisti šo lietu vēl jo­projām spilgti atceras. Man gan viņi neatklāja, kā to izdevies atšķetināt.

Tā bijusi Ogres policija, kas apcietinājusi Gulbenes rajona Lejasstrados dzīvojošo Oskaru Dīci. 5. martā viņš policijā atzinies, ka 1995. gada 28. septembrī Ogres rajona mežā noslepkavojis savu meitu.

Saistītie raksti

Cik zināms, Dīcis pēc iznākšanas no cietuma kriminālpārkāpumus vairs nav izdarījis. Pēdējos gados dzīvojis Litenes pagastā, strādājis gadījuma un pašvaldības norīkotos darbos, saņēmis pabalstus, ko pagastā godprātīgi atstrādājis.

Kad 2019. gada 2. decembrī no pagasta pārvaldes Dīcim zvanīts un jautāts, kāpēc viņš neesot atnācis uz darbu, Dīcis atbildējis, ka viņš esot vienu nogriezis un tūliņ griezīšot arī otru. Tad arī izsaukta policija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IJ
Ieva Janelsiņa
Kultūra
Jaunā teātra sezona ir klāt. Ar kādām prasībām tagad jārēķinās skatītājiem?
Speciālreportāža 2 stundas
LE
LETA
Veselam
Aizvadītajā diennaktī nav reģistrēti jauni Covid-19 gadījumi, bet viens slimnieks stacionēts
52 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Mūžībā devies rakstnieks un publicists Artūrs Snips
41 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Publiskoti oficiālie Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultāti
57 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kā atšķiras un sakrīt krievvalodīgo interešu aizstāvju viedokļi? Priekšvēlēšanu duelī “Cīņa par Rīgu” Inna Djeri un Jānis Kuzins 1
1 stunda