Latvijā
Sabiedrība

Sarmīte gribēja Centrāltirgū nopirkt biezpienu, taču pārdevēja atteicās viņu apkalpot valsts valodā12

Foto: ekrānuzņēmums no raidījuma “Bez tabu”

Sarmīte ir nepatīkami pārsteigta, ieraugot “Facebook” lietotāja ievietoto fotogrāfiju, kurā tiek zaimots Latvijas valsts karogs. Ziņa par Latvijas valsts karoga novietošanu netīrā tualetes podā un fotogrāfiju izplatīšanu sociālajos tīklos sasniegusi arī Valsts policiju un Valsts drošības dienestu, vēsta raidījums “Bez tabu”.

Lai gan mūsu valstī dzīvo ļoti daudz cittautiešu un lielais vairums ir lojāli gan mūsu tradīcijām, gan simboliem, gan apguvuši arī latviešu valodu, taču esot sāpīgi vērot citādu attieksmi.

Raidījuma “Bez tabu” skatītāja Sarmīte akcentē, ka ne reizi vien novērojusi necienīgu izturēšanos pret valsts simboliem un ir sarūgtināta par to.

“Bez tabu” sižets:

Gribējusi Rīgas Centrāltirgū nopirkt biezpienu. Pārdevēja krievu valodā atbildējusi, ka latviešu valodā klientus neapkalpojot. Sarmīte devusies prom, neuzsākot strīdu.

Vēlāk gan noskaidrojusi, ka pārdevēja, kas viņu neapkalpoja valsts valodā, bija aizvietojusi piena produktu tirgotāju un ikdienā strādājot blakus saldumu veikalā.

Sociālajos tīklos arī citi pircēji dalījušies, ka nācies piedzīvot līdzīgu situāciju un arī viņus konkrētā pārdevēja neapkalpojusi valsts valodā.

Pārdevēja skaidro, ka esot Lietuvas pilsone un nerunājot latviešu valodā. Ja vajagot, varot sākt mācīties.
Saistītie raksti
Foto: ekrānuzņēmums no raidījuma “Bez tabu”

Pēc Sarmītes domām, vismaz jaunās paaudzes cittautiešiem problēmu ar latviešu valodu nebūtu, ja valsts apmaksātajās izglītības iestādēs mācības notiktu valsts valodā, sākot jau ar pirmsskolas mācību iestādēm.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vēlēšanu kaislības Baltkrievijā: aizturēti septiņi Lukašenko galvenās sācenses Tihanovskas štāba pārstāvji
53 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 3 stundas