“Mēs visu apmaksāsim!” Kā Rīgā palīdzēs krievu valodas skolotājiem 32

Cik gatava ir Rīga atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas un piedāvāt alternatīvas?

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

“Es varētu šo jautājumu izvērst plašāk – kā Rīgā tikt pie skolotājiem?” TV24 raidījumā “Ziņu top” atklāj Laima Geikina, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja, Eiropas Parlamenta deputātes amata kandidāte (Par!).

Visā valstī ir akūts pedagogu trūkums.

Skolotāji strauji noveco. “Mēs esam radījumu atbalsta programmu, lai ikviens skolotājs, piemēram, krievu valodas skolotājs, kurš varētu zaudēt iespējas pasniegt krievu valodu, varētu saņemt apmaksātas studijas, lai skolotājs pārkvalificētos,” viņa stāsta.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs esam gatavi maksāt par šo pārkvalificēšanos. Mēs radām iespējas!” Geikina teic.

“Jebkurš cilvēks, kurš ir gatavs ienākt skolā un viņam ir nepieciešama papildus pedagoģiskā izglītība – mēs esam gatavi atbalstīt pārkvalifikāciju! Mums ir paredzēts finansējums tieši šādiem mērķiem, kā arī aktīvi darbojas Rīgas informatīvi metodiskais centrs, kurš sniedz profesionālās pilnveides un tālākizglītības piedāvājumu klāstu, kur mēs ne tikai atbalstām tos, kuri vēlas pārkvalificēties, bet arī pilnveidojas jauno skolotāju akadēmijas projektu, kur jaunos skolotājus nodrošina ar mentoru atbalstu!” Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja norāda.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.