Publicitātes foto

“Mūsu nabaga bērni…” daži skolēni, pateicoties centralizēto eksāmenu “bardakam”, tikai pēc izlaiduma uzzina, ka tos nav nokārtojuši un jāpaliek uz otro gadu 223

Svinīgais mācību gada noslēgums, kas bija līdzvērtīgs izlaidumam, jau daudzās ģimenēs tika nosvinēts un tikai pēc tam dažās ģimenēs nāca šokējošā ziņa – gala pārbaudījums tomēr nav nokārtots un pamatizglītība nav iegūta, kas nozīmē, ka bērniem jāmācās otro gadu, raksta portāls “liepajniekiem.lv”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Lasīt citas ziņas

Kā jau ziņots, šogad tika pieredzēts vēl līdz šim nebijis bardaks ar centralizētajiem pamatskolas gala eksāmeniem, jo pirmo reizi tie tika vērtēti centralizēti un nokavējās tik ļoti, ka izlaidumi skolās jau bija, bet rezultāti vēl ne.

”Mūsu nabaga bērni,” par eksāmenos izkritušajiem skolēniem izteikusies portāla “liepajniekiem.lv” redakciju sazvanījusī mamma, kuras atvasīte gan skolu pabeigusi, tomēr sirds par pārējiem sāp tāpat.

CITI ŠOBRĪD LASA
”Divās klasēs eksāmenus nav nokārtojuši septiņi skolēni. Iespējams, kādam pietrūka puspunktiņa, lai viņš noliktu. Un tagad ir jāpaliek uz otru gadu,” viņa stāsta.

Pēdējais eksāmens bijis 6. jūnijā, bet 16. jūnijā skolā ticis rīkots svinīgais pasākums. Skolas vadība esot skaidrojusi, ka šoreiz tas esot tikai svinīgais pasākums, tomēr viss noticis gluži kā izlaidumā. Visi iesaistītie jutušies kā svētkos. Bet 21.jūnijā daži no 9.klases bērniem uzzinājuši šokējošo vēsti – daži pārbaudījumus nav nokārtojuši.

”Tas bija tāds – bams! Jāpaliek un jāmācās vēlreiz, kaut gan bērns ir normāli mācījies, vienkārši varbūt tajā eksāmenā viņam nepaveicās,” – skaidro sieviete. Viņa arī uzskata, ka šiem bērniem ir jādod iespēja, vēl kāds variants, kā šos eksāmenus var pārlikt vēl šogad.

Jo tieši šogad izglītības sistēmā ir bijis tik daudz jauninājumu, ka bērni un vecāki jūtas kā “eksperimenta trusīši”.

“Manuprāt, ir ļoti neforši, ka šiem bērniem tiek sabojāta visa dzīve. Viņiem pat nav vēlēšanās neko tālāk darīt. Tas tiešām ir briesmīgi,” – portālam stāsta sieviete.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.