Meža zinātnieks Imants Baumanis.
Meža zinātnieks Imants Baumanis.
Foto: Institūts “Silava”

Mūžībā aizgājis meža zinātnieks Imants Baumanis 0

Svētdien, 12.maijā, neilgi pēc 85.dzimšanas dienas mūžībā devies latviešu mežzinātnieks Imants Baumanis, informēja Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā “Silava”.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 20
Lasīt citas ziņas

Baumanis dzimis 1934.gada 21.aprīlī Rīgā, un bērnību, kā arī skolas gadus pavadījis Zentenes pagastā Talsu pusē. Viņš mācījies Bulduru dārzkopības skolā un Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Meža fakultātē. No 1961.gada Baumanis strādāja Latvijas mežzinātnes institūtā “Silava”, bet no 1993. līdz 2001.gadam bija institūta direktors. Kopš 2001.gada viņš strādāja par vadošo pētnieku meža selekcijas un ģenētikas virzienā.

Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā “Silava” uzsvēra, ka Baumaņa mūža darbs ir saistīts ar izcilo Latvijas priežu populāciju atjaunošanu un priežu mežu audzēšanu. Viņa darbs ar priedēm sākās tūlīt pēc Otrā Pasaules kara, piedaloties priežu sēšanā kara laikā cirstajos mežos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Institūtā uzsver, ka Baumaņa loma un ietekme Latvijas mežzinātnē un meža nozares attīstībā ir pārlaicīga un būtiska, jo viņa vadībā izveidotos eksperimentālos priežu krustojumus un iedzimtības pārbaužu stādījumus izmanto par pamatu mūsdienu mežzinātnē, savukārt priežu sēklu plantācijās iegūtās sēklas nodrošina ražīgākas un kvalitatīvākas mežaudzes nākamajām cilvēku paaudzēm. Baumaņa vadībā darbu sākuši mūslaiku vadošie mežzinātnieki, un mežzinātnes institūts ieguvis stabilu un paliekošu vietu meža nozarē.

Tāpat institūtā informēja, ka Baumanis bija arī valsts emeritētais zinātnieks un apbalvots ar Atzinības krustu, kā arī saņēmis meža nozares apbalvojumus “Zelta čiekurs” par zinātnes ieguldījumu meža nozares attīstībā un par mūža ieguldījumu.

Atvadīšanās no viņa plānota piektdien, 17.maijā plkst.14 Rīgas krematorijas Lielajā atvadu zālē, bet atmiņu vakars notiks Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā “Silava”, sākot no plkst.16.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.