Latvijā
Rīga

“Nākamajos gados Rīga tiks burtiski pārrakta uz pusēm.” Kas sagaida jauno Rīgas domes vadību?12


Mārtiņš Staķis.
Mārtiņš Staķis.
Foto: Zane Bitere/LETA

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Jau ziemā kā viena no pirmajām “Attīstībai/Par”, kas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startē kopā ar partiju “Progresīvie”, sāka savu priekšvēlēšanu kampaņu, lai iepazīstinātu ar Rīgas mēra amata kandidātu Mārtiņu Staķi.

Taču sestdien atklājās, ka īsto kampaņu partiju apvienība uzsāka tikai tagad ar iesildīšanas pasākumu Dzegužkalnā.

Tajā M. Staķis jau ar lielu pārliecību runāja kā cilvēks, kuram būs jāveido nākamā Rīgas domes koalīcija un “jāspēj apvienot Rīgas domē iekļuvuši politiskie spēki”.

Vara pašvaldībā, visticamāk, koncentrēsies to pašu politisko spēku rokās, kas veido valdību, savukārt uzskata Baiba Bļodniece (iepriekš pazīstama kā Baiba Fromane).

No pirmdienas Rīgā katru dienu partiju apvienība izvietos teltis, kurās būs iespēja tikties ar kandidātiem. “Attīstībai/Par” un “Progresīvo” pašapziņu ir stiprinājuši pēdējie reitingi.

Pēc LTV pasūtījuma jūlijā veiktajā SKDS aptaujā šī apvienība ir otrs populārākais politiskais spēks aiz “Saskaņas” – par partiju apvienību no pilsoņiem, kuri izdarījuši savu izvēli, būtu gatavi balsot 23,3% aptaujāto.

Dzegužkalna pasākumā, kas tika pieteikts kā konference, M. Staķis gan atzina: “Aptaujas rāda, ka mums ir lieliskas iespējas uzvarēt vēlēšanās. Taču nekas vēl nav uzvarēts. Šīs patiešām būs svarīgākās vēlēšanas pēc neatkarības atjaunošanas. Taču ir būtiski panākt, lai cilvēki aiziet uz vēlēšanām.”

M. Staķis iepazīstināja ar priekšvēlēšanu programmas prioritātēm – sakārtot tiltus un ielas, izveidot Rīgas investīciju piesaistes aģentūru, kā arī nodrošināt, “lai korupcija Rīgā būtu pēc iespējas mazāk”. Kopīgā saraksta ilgtermiņa mērķis ir panākt, lai Rīga ir klimatneitrāla pilsēta.

“Tas nozīmē, lai iedzīvotājiem no savām palodzēm nebūtu jāslauka melni putekļi, lai cilvēki varētu dzīvot zaļā vidē un maksātu mazākus rēķinus,” skaidroja M. Staķis.

Sarakstā ir ne tikai partiju deleģētie kandidāti, bet arī 11 pārstāvji no apkaimēm. Viena no pazīstamākajām ir Selīna Vancāne, kuru sabiedrība iepazina diskusijās par Marsa velotreka teritorijas saglabāšanu.

Arī šoreiz viņa runāja par Rīgas apkaimju attīstību, lai visa dzīve nekoncentrētos tikai centrā.

Savukārt B. Bļodniece brīdināja par lielāko izaicinājumu, kas sagaida jauno Rīgas domes vadību.

“Nākamajos gados Rīga tiks burtiski pārrakta uz pusēm. Kad Mārtiņš kļūs par mēru, viņam būs jādomā par to haosu, ko radīs “Rail Baltica” dzelzceļa trases izbūve. Ja mēs negribam, lai pēc četriem gadiem rīdzinieki Nilu Ušakovu ienes uz rokām atpakaļ domē, mums ir jādomā par to, lai cilvēki pēc iespējas mazāk izjustu šā projekta īstenošanas sekas.”

Saistītie raksti

Saturiski “AP” un “Progresīvo” pasākums nepārprotami bija adresēts vēlētājiem, taču tajā piedalījās tikai partijas biedri un atbalstītāji, kā arī neliels skaits mediju pārstāvju.

Notikumu īpašu darīja nepārtrauktās lietusgāzes, kas dažiem runātājiem lika uz skatuves kāpt basām kājām.
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām 1
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks ieplūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
1 stunda
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 12 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 17 stundas