Nedēļas laikā vienā ģimenē nomirst trīs cilvēki. Ģimene bēres vairs nevar atļauties un spiesti lūgt ziedojumus 240

Ziņa papildināta ar informāciju, ka šodien viņā saulē devies arī mirušā Andreja tēvs

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Tikko LA.LV portāla komanda saņēma ziņu, ka diemžēl šodien viņā saulē devies arī mirušā Andreja tēvs.
Kristīne, sazinoties ar portālu, aiz sērām nespēja runāt. Šajā ģimenē tik tiešām ir sākusies nāves
pļauja…trīs cilvēki miruši vienas nedēļas laikā . Prātam neaptveramas bēdas. Kristīne ir izmisumā.

Portālam LA.LV sērojoša ģimene atsūtījusi fotogrāfiju, kurā redzams Andrejs, viņa omīte Lilija un dēls Marks. Fotogrāfijā iemūžināts mirklis, kad šie cilvēki varēja sarunāties, diskutēt, priecāties un izbaudīt viens otra klātbūtni. Tagad šāda kompānija dzīvē un vienā fotogrāfijā vairs nebūs iespējama, jo Andrejs ir miris, nesagaidot savu 36.dzimšanas dienu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš mira sešas dienas pēc tam, kad Lilija guldīja zemes klēpī savu meitu, Andreja mammas māsu. Nedaudz vairāk kā nedēļas laikā šiem cilvēkiem jāpiedzīvo divas bēres, kuras diemžēl viņi nemaz nevar īsti atļauties.

Andreja izvadīšanu uzņēmusies viņa dēla mamma Kristīne. Abu pieaugušo ceļi bija šķīrušies, katram sava dzīve. Kristīne, lai arī patlaban audzina piecus bērnus ģimenē, nolēmusi atbalstīt sava bijušā dzīvesbiedra ģimeni. Viņa portālam LA.LV skaidro: ”Es nevarēju pieļaut, ka mana bērna tēvu glabā kā bezpajumtnieku. Mēs gribam cienpilni atvadīties.”

Naudas bēru ceremonijai nav, tās nav pat zārkam.

Portālam LA.LV Kristīne stāsta, ka Lilijas meitas (red. – Andreja mammas māsas) izvadīšana viņsaulē neesot bijusi iespējama bez kredīta, kuru ņēmusi mirušās ģimene. Citi radinieki, lai iegādātos puķes, ieķīlājuši pat telefonus. Viņiem nav līdzekļu, lai pieklājīgi izvadītu arī Andreju.”

Nevienam neesot pat sapņos rādījies, ka Andreja dzīvība izdzisīs slimnīcā. Viņš sūdzējies par galvassāpēm un, tā kā vīrieša patēvs ir ļoti smagi slims, nolēmis tās remdēt ar tuviniekam izrakstītajiem medikamentiem. Vien noteicis: ”Tavas zāles man nepalīdzēja.” Un saļimis. Izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, kura vīrieti steigšus nogādājusi slimnīcā. Andrejs bijis saindējies. Tukuma ārsti izglābuši viņam dzīvību.

“Viņš bija slimnīcā no 18.oktobra. Vēl 23. datumā, ārsti viņa stāvokli vērtēja kā stabilu. Mediķi ģimenei stāstījuši, ka viņš naktī piecēlies, pats aizgājis uz tualeti, paēdis un vēl painteresējies, vai mamma ir zvanījusi, uz ko ārsts atbildējis, ka māte interesējas vairākas reizes dienā. Andrejs esot pateicis, ka tas ir labi. Apsēdies uz slimnīcas gultas, kur sirds arī apstājusies. Mediķi viņu reanimējuši 40 minūtes, bet dzīvību glābt neizdevās.“

Reklāma
Reklāma

Ekspertīzē secinājuši, ka vīrieša nāves iemesls ir labās puses pneimonija. Andrejs nomiris sava īstā tēva dzimšanas dienā.

Ģimenei iekrājumu un finanšu dēla bērēm nav. Andreja māte nekur nestrādā, jo viņai jārūpējas par savu dzīvesbiedru, kurš ir cilvēks ar pirmās grupas invaliditāti, ļoti smagi slims. Omīte Lilija saņem vien nelielu pensiju un jau tikko iztērējusies, pavadot smiltājā savu meitu. Tāpat arī Kristīnei jārūpējas par savu ģimeni. Apbedīšanas birojs nosaucis summu. Cieņpilnai izvadīšanai nepieciešami vismaz 1200 eiro.

Sieviete vērsusies VSAA, cerot saņemt kaut nelielu finansējumu bērēm, bet tur atteikuši piešķirt apbedīšanas pabalstu, jo par mirušo personu pēdējo 36 mēnešu periodā, pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas, iemaksas bezdarbnieku apdrošināšanai bija veiktas mazāk kā 12 mēnešus.

“Kapa izrakšana – 135 eiro, aizrakšana – 135 eiro, apģērbšana – 75 eiro. Es gan esmu gatava pati ģērbt, ja vajag, kopā ar mammu, lai tikai ieekonomētu. Es nesparotu vispār, kā rīkoties. Viens no draugiem pieteicās apmaksāt izvadītāju. Atsaucīgi cilvēki saziedojuši mazliet vairāk nekā 100 eiro. Mums patlaban nav iespēju iegādāties pat vislētāko zārku, kura cena ir ap 200 simtiem eiro,“ par izmaksām šokēta Kristīne.

Viņa runā atklāti: ”Andrejs nebija paraugpilsonis. Vien 3.septembrī atbrīvojies no ieslodzījuma, kur izcietis sodu par huligānismu. Bet viņš bija uzsācis jaunu dzīvi. Viņš gribēja dzīvot citādi. Bija atradis sev dzīvesbiedri un vēlējās palīdzēt audzināt viņas atvases. Viņš bija labs tētis arī manam dēlam. Un es tagad esmu uzņēmusies viņu apbērēt. Apbedīšanas birojs nāks pretīm un uz parāda brauks pakaļ līķim uz Jelgavu, lai piektdien varētu viņu apbērēt Tukumā “Ozoliņu” kapsētā. Sociālais dienests mums piedāvāja atteikties no līķa, un tad viņi Andreju varētu kremēt, vai nu apbedīt kā bezpajumtnieku. Bet mēs taču gribam no viņa atvadīties!”

Sarunas laikā sieviete veikalā meklē kreklu, zeķes, lai viņas dēla tēvs bērēs izskatītos cieņpilni, bet pašai izvadīšanai šiem cilvēkiem finanšu nav. Ja vēlaties palīdzēt pavisam neapskaužamā situācijā nonākušajai ģimenei, iespējams veikt pārskaitījumu uz zemāk norādīto konta numuru.

Kristīne Pētersone
LV20UNLA0055001328833

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.