Laukos
Dārzeņi un augļi

Nefasēta pārtika, pārkāpumi ar roku mazgāšanu. PVD priekšnieks pastāsta par pārbaudēs konstatēto1

Foto: Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārtikas tirdzniecības vietās un sabiedriskās ēdināšanas iestādēs veicis vairāk nekā 1500 pārbaužu ārkārtējā situācijā ieviestā regulējuma ietvaros, pārkāpumus konstatējot apmēram 40% gadījumu, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Viņš minēja, ka atbilstoši rīkojumam, kas izdots ārkārtējās situācijas laikā, PVD pārtikas mazumtirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas vietās pārbauda, vai produkti ir atbilstoši iesaiņoti, vai tiek ievērota roku dezinfekcija un patērētājiem ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, tāpat šajā periodā ir aizliegta bufetes tipa ēdināšana, klientiem pašiem ieliekot sev ēdienu, u.c.

“Kopš rīkojuma stāšanās spēkā veiktas vairāk nekā 1500 pārbaudes, un pārkāpumus mēs esam konstatējuši 40% gadījumu,” sacīja Balodis, piebilstot, ka parasti visus konstatētos pārkāpumus uzņēmēji novērš jau inspekcijas laikā.

Viņš skaidroja, ka tostarp konstatēta gan nefasēta pārtika, gan nav nodrošināta informācija patērētājiem, gan arī ir bijuši pārkāpumi saistībā ar roku mazgāšanu un roku dezinfekcijas iespējām.

LA.LV Aptauja

Vai dezinficējat rokas veikalos?

  • Jā, pirms iepērkos un pēc iepirkšanās
  • Cenšos to darīt, bet reizēm piemirstas
  • Nē, nomazgāju rokas tikai mājās

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK), pamatojoties uz Ministru kabineta deleģējumu, marta beigās izdeva rīkojumu, kas izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā ierobežos slimības Covid-19 izplatību pārtikas mazumtirdzniecības vietās un sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, kā arī dos iespēju pārtikas ražotājiem bez pārtraukumiem ražot un realizēt produkciju.

Tostarp rīkojumā noteikts, ka pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem, kuri sniedz ēdināšanas pakalpojumus vai tirgo nefasētu pārtiku, kas pirms lietošanas uzturā nav jāmazgā vai termiski jāapstrādā (piemēram, cepumus, gatavos ēdienus, salātus), jānodrošina minēto produktu tirgošana tikai fasētā veidā pašapkalpošanas zonās vai iesaiņošanu pēc pircēja lūguma.

Savukārt sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem jānodrošina katram apmeklētājam individuālu galda piederumu un trauku komplektu, kā arī salvešu izsniegšanu, piemēram, šķīvji nedrīkst apmeklētāju zonā būt izvietoti kaudzēs, dakšas un naži nedrīkst būt apmeklētāju izvietoti atklātā veidā kastēs.

Video no “TV3”:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā novērots jūlijam netipisks cenu pieaugums. Kas to ietekmēja?
4 stundas
IJ
Ieva Janelsiņa
Kultūra
Jaunā teātra sezona ir klāt. Ar kādām prasībām tagad jārēķinās skatītājiem?
Speciālreportāža 9 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Praktiski
Jauna ceļa uzsākšana, protams, rada mazu diskomfortu: atzīst latviešu māksliniece, kas rada kleitas kā gleznas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Jaunieši Vecmīlgrāvī “izklaidējas”, izraisot avārijas, un pārraida tās interneta tiešraidē
1 stunda