Latvijā
Rīga

No “Rīgas satiksmes” valdes atsaukts Jakrins, bet amatu atstājusi Epalte-Drulle1


Emīls Jakrins un  Elīna Epalte-Drulle.
Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle.
Foto: Ieva Leiniša/Ieva Čīka/LETA; kolāža – La.lv

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” padome šodien, norādot uz reputācijas riskiem, no uzņēmuma valdes locekļa amata atsaukusi Emīlu Jakrinu, savukārt atlūgumu iesniegusi valdes locekle Elīna Epalte-Drulle, un šis atlūgums jau ir pieņemts, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča.

Tādējādi “Rīgas satiksmes” valde tagad darbosies trīs cilvēku sastāvā – Džineta Innusa, Jānis Golubevs un Inga Krūkle.

Padomes priekšsēdētājs Ainārs Ozols aģentūrai norādīja, ka pagaidām valdē būs trīs cilvēki, taču laika gaitā tā tiks papildināta. “Jautājums ir, vai būs nepieciešams iecelt divus pagaidu valdes locekļus līdz konkursa izsludināšanai, vai arī pašreizējie trīs pārstāvji šo laiku tiks galā trijatā,” sacīja Ozols.

Pēc viņa teiktā, šodien valdei dots uzdevums vienoties par pilnvaru sadalījumu un saprast, vai nepieciešams uzreiz izraudzīties arī pagaidu valdes pārstāvjus, lai tiktu galā ar darbu apjomu. Nākamā padomes sēde gaidāma janvāra beigās.

Taujāts, vai padome ir tiesīga atcelt Jakrinu no amata, ņemot vērā, ka viņš atrodas darbnespējā, Ozols norādīja, ka, balstoties uz uzņēmuma juristu sniegto viedokli, attiecībā uz valdes locekļa amatu šādu lēmumu ir iespējams pieņemt, konkrētajam cilvēkam arī klāt neesot.

Jau vēstīts, ka šodien par “Rīgas satiksmes” padomes priekšsēdētāju tika iecelts vakar padomes locekļa amatā atjaunotais Ozols.

Otrdien uzņēmumā notiek padomes sēde, kurā tiek lemts par padomes priekšsēdētāja un viņa vietnieka izraudzīšanos, kā arī, iespējams, par izmaiņām “Rīgas satiksmes” valdes sastāvā.

Ozols padomē tika atjaunots vakar kopā ar iepriekš no padomes atceltajiem Andreju Pančenko un Normundu Narvaišu. Viņi būs padomes pagaidu locekļi, līdz pastāvīgos padomes locekļus atlasīs konkursā.

Rotācijas uzņēmuma vadībā pēdējo mēnešu laikā ir notikušas vairākas reizes. Aizvadītā gada izskaņā uzņēmumam konkursa kārtībā tika izraudzīta padome, no kuras daļu decembra sākumā no amatiem atcēla tā brīža kapitāldaļu turētājs, vicemērs Druvis Kleins.

Viņš no amatiem atcēla Narvaišu, Ozolu un Pančenko, viņu vietā ieceļot Rolandu Klinci un Natāliju Moškeviču.

Tomēr janvārī par uzņēmuma kapitāldaļu turētāju kļuva Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, kurš pēdējo nedēļu laikā no amatiem atcēlis gan Moškeviču un Klinci, atjaunojot amatos Kleina atstādinātos pārstāvjus.

Patlaban uzņēmuma padomē strādā Ozols, Narvaišs, Pančenko, Ernests Saulītis un Juris Švanders.

Saistītie raksti

Uzņēmuma padomes vadībā esot Klincim, noslēdzās konkurss uz “Rīgas satiksmes” valdi, par kuras priekšsēdētāju tika iecelta bijusī Satiksmes ministrijas ierēdne Džineta Innusa, bet par valdes locekļiem kļuva bijušais Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes loceklis Jānis Golubevs, bijusī “Olainfarm” valdes locekle un “SEB bankas” Baltijas kontu un maksājumu operāciju vadītāja Inga Krūkle, līdzšinējie “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes locekļi Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle, kuri abi vairs nestrādā valdē.

Par pēdējiem diviem valdes locekļiem radās visvairāk jautājumu, jo bija informācija, ka viņi no konkursa jau izslēgti reputācijas problēmu dēļ, taču Klincis viņus atjaunojis starp kandidātiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizmirsa paskatīties luksoforā… Tērbatas ielā notikusi auto avārija ar smagām sekām
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizdomas par ļaunprātīgu ugunsgrēka izraisīšanu auto pārdošanas laukumā 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
13 stundas

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā aizdomas par “Covid-19” pārbaudītas 87 cilvēkiem; nevienā gadījumā bažas nav apstiprinājušās
38 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Vai tiešām vilnu var iegūt no koka? To Tērvetē atklās koku vilnas zinātājs Ritvars Točs
57 sekundes
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
2 stundas