Praktiski
Mājas mīluļi

Noklīduša suņa saimniekus var atrast pusstundas laikā, ja vien dzīvnieks ir reģistrēts0

Foto: pixabay

Lai atvieglotu noklīdušu mājdzīvnieku identificēšanu un laicīgu atgriešanu pie saimniekiem, Liepājas pašvaldība atgādina, ka visiem suņiem līdz 4 mēnešu vecumam obligāti jābūt čipētiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datubāzē. Citu mājdzīvnieku reģistrācija ir brīvprātīga, bet tā būtiski atvieglo noklīduša mājdzīvnieka atgriešanu pie saimniekiem.

Pēc Lauksaimniecības datu centra informācijas, Liepājas pilsētā ir reģistrēti 3917 suņi. Tomēr pašvaldības dzīvnieku patversmē “Lauvas sirds” novērots, ka vairums noklīdušie suņi ir bez mikroshēmas;

visbiežāk mikročips ir, bet nav reģistrēts, līdz ar to ir sarežģītāk atrast dzīvnieka saimnieku.

Ik dienas sociālajos tīklos tiek publicēta informācija par noklīdušiem un atrastiem kaķiem. Visbiežāk arī kaķiem nav mikročips, kas palīdzētu atrast saimniekus daudz ātrāk.

2020.gadā laikā no janvāra līdz 25.jūnijam dzīvnieku patversmē nonākuši 52 noklīduši suņi. Ja mājdzīvnieki būtu apzīmēti ar mikroshēmu un reģistrēti datubāzē, īpašnieki par savu mājas mīluli informāciju saņemtu iespējami ātrā laikā – pat pusstundas laikā kopš mājdzīvnieka nogādāšanas dzīvnieku patversmē. Turpretī neapzīmēti mājdzīvnieki nereti patversmē pavada pat 7 dienas, kamēr tiek atrasts to īpašnieks.

Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un veikt dzīvnieku mikročipēšanu un reģistrēšanu, tādējādi novēršot nevajadzīgu uztraukumu un neziņu gan mājas mīluļiem, gan pašiem saimniekiem. Ja mājdzīvniekiem ir tendence klaiņot, noderīga būtu arī kaklasiksna ar žetonu, kurā atrodama saimnieka kontaktinformācija.

Mājdzīvnieka apzīmēšanu jeb mikročipēšanu var veikt pie ikviena praktizējoša veterinārārsta. Pakalpojuma maksa ir atkarīga no veterinārārsta pakalpojumu cenrāža.

Būtiski uzsvērt, ka pēc mikročipa ievadīšanas, mājdzīvnieks ir jāreģistrē.

Mikročipa ievadīšana pie vetārsta nenozīmē, ka mājdzīvnieks automātiski ir reģistrēts Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē. Tāpēc suņu īpašniekiem ir jāpārliecinās, vai viņu mīlulis ir reģistrēts LDC datu bāzē. To var izdarīt, ielogojoties LDC datu bāzē caur latvija.lv.

Mājdzīvnieka reģistrācija datubāzē ir maksas pakalpojums – tā ir vienreizēja maksa 3,50 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Mājdzīvnieku reģistrāciju var veikt elektroniski Lauksaimniecības datu centra portālā, gan valsts pārvaldes pakalpojumu portālā .

To var izdarīt arī klātienē Liepājas pašvaldības administrācijas Vides nodaļā. Dzīvnieka īpašniekam jāuzrāda personas apliecinošs dokuments un dzīvnieka pase, kā arī maksājuma apliecinošs dokuments par dzīvnieka reģistrēšanu datubāzē. Reģistrāciju var veikt arī pie vetārsta, bet par šo pakalpojumu var tikt piemērota papildu samaksa.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
MB
Madara Briede
Praktiski
Sauļošanās pa pliko: kur to drīkst darīt?
6. jūlijs, 2020
ML
Māra Lapsa
Praktiski
7 izcilas receptes ar zemenēm: ne tikai saldie ēdieni!
6. jūlijs, 2020
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas darāms dārzā no 6. līdz 13. jūlijam
6. jūlijs, 2020

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
Slēgta “latviešu pilsēta” Lestera. Tautieši Anglijā pastāsta, kāda ir situācija uz vietas slēgtajā pilsētā
11 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Par no zemes izraktu 1938.gada “Iž” bisi četri mēneši cietumā 1
12 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Valsts, mazākais, izturējusies netaktiski, lai neteiktu sadistiski, pret nabadzīgiem cilvēkiem 1
11 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā reģistrētas 11 ar Covid-19 inficētas personas, kas iebraukušas no Krievijas
10 stundas
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdiena Latvijā būs siltākā kopš 2.jūlija. Laika prognoze trešdienai
23 minūtes