Kokteilis
Baudi

Noskaidrota aprīļa Latvijas sirdsdziesma: noklausies!0


Jānis Moisejs
Jānis Moisejs
Publicitātes foto

Par aprīļa iemīļotāko sirdsdziesmu kļuvusi Jāņa Moiseja un Talsu pūtēju orķestra izpildītā dziesma no kinofilmas “Zvejnieka dēls” – “Mēnestiņš”, otrajā vietā atstājot grupas “Meduspods” izpildīto dziesmu “Noslēpums”, bet trešajā vietā grupas “Roja” dziesmu “Lai sirds satiekas”.

“Vēlreiz saku paldies visiem, kas atbalstīja un balsoja,” smaidot teic Jānis Moisejs. “Biju patīkami satraukts, kad Valdis Artavs, latviešu dzejnieks un publicists, kurš sarakstījis vārdus zināmajām dziesmām “Trīs runči”, “Pelnrušķīte”, “Pie jūras dzīve mana”, “Maza zaļa vardīte”, “Zilie lini” un citas, cieši sadarbojies ar Latvijas talantiem Edgaru Liepiņu, Raimondu Paulu un radījis neskaitāmi daudz trāpīgi satīrisku dzejas rindu un krājumu, mani uzrunāja un vēlējās, lai izpildītu dziesmu “Mēnestiņš”, kas ir alternatīvais dziesmas nosaukums “Zvejnieka dēlam”, ko dzejnieks meistarīgi sarakstījis Jāņa Ivanova komponētajam skaņdarbam Vara Krūmiņa 1957. gada kinofilmai “Zvejnieka dēls”. Šo skaņdarbu vēl jo skaistāku padara sadarbība ar Talsu pūtēju orķestri, panākot nostalģisku vibrāciju, kas klausītāju aizved skaistā muzikālā ceļojumā, kur tas apzinās dzīves vienīgās īstās mīlestības lielo nozīmi. Jau vairākus gadus ar Talsu pūtēju orķestri plānojam ciešāk sadarboties, jo pūtēju orķestra kolektīvs un es izpildām daudz Maestro Raimonda Paula dziesmu no tautā iemīļotā albuma “Pasaule ir skaista”. Sadarbība tādējādi kļuva gandrīz vai neizbēgama. Pūtēju orķestra “Talsi” vadītājs un diriģents, kas piedalījies projekta īstenošanā, ir Raitis Rērihs. Un ar dziesmu “Mēnestiņš” radās brīnišķīga iespēja šo īpašo skaņdarbu kopā ieskaņot. Esmu ļoti priecīgs, ka liktenis ir ļāvis sadarboties ar talantīgiem cilvēkiem, radot ko skaistu un paliekošu. Ceru, ka klausītāji atrada dziesmā kaut ko sev.”

Sarunas laikā Jānis atklāj, kādi ir viņa radošie plāni šajā māksliniekiem un mums visiem neierastajā laikā. “Radošiem cilvēkam, manuprāt, neatkarīgi no laikiem radošums vienmēr sprāgst pa krekla vīlēm un matu galiem laukā. Šis gads man ir bijis īpaši ražīgs. Varbūt tāpēc, ka esmu apprecējies, aizstāvējis maģistra grādu tiesību zinātnē, tādējādi nu man atliek vairāk laika nodoties komponēšanai un dzejai. Protams, žēl, ka ārkārtas situācijas dēļ izpaliek koncerti un tiešs kontakts ar klausītāju, bet šo pārmaiņu laiku izmantoju, lai ierakstītu jaunās dziesmas. Klusībā ceru uz albumu ar paša rakstītu mūziku, kur iezagsies arī kāda kompozīcija, kas radusies īpaši sirsnīgā sadarbībā. Viena no tādām noteikti būs sadarbība ar V. Artavu un Talsu pūtēju orķestri, kopīgi radot dziesmu “Mēnestiņš”,” noslēpumaini nosaka Jānis.

Sirsnīgi smaidot, Jānis saviem klausītājiem novēl: “Labu veselību, dzīvesprieku, mīlestību un nepieciešamā daudzumā veiksmi! Kā teicis grieķu filozofs Heraklīts: “Vienīgais, kas nav mainīgs, ir pati mainība.” Tāpat filozofs prātoja, ka divreiz vienā upē neiekāpsim. Tātad, lai cik grūti klātos un lai cik neskaidrs būtu šis laiks, tas pāries. Vienīgais, ko varam saglabāt nemainīgu, ir cilvēcība, dotā laika izmantošana, lai pateiktos sev tuvajiem par to, ka tie ir līdzās, un pēc iespējas atbalstīt tos, kuriem šajos laikos veicies mazāk. Novēlu izturību un rast veldzējumu mākslā un mūzikā – tā dažkārt spēj dziedēt dvēseli. Tāpat vēlētos ar smaidu un prieku dalīties “Sirdsdziesmu” finālā un vēlreiz pateikt paldies visiem, kas atbalstījuši.”

Jānis Moisejs un “Talsu pūtēju orķestris” dziesma “Mēnestinš”:

Otrās vietas ieguvēja – “Meduspoda” dziesma “Noslēpums”:

Trešās vietas ieguvēja – “Roja” dziesma “Lai sirds satiekas”:

Saistītie raksti
LA.LV Aptauja

Nobalso par savu mīļāko sirdsdziesmu!

  • Jānis Moisejs un "Talsu pūtēju orķestris" dziesma "Mēnestinš"
  • Grupa "Meduspoda" un dziesma "Noslēpums"
  • Grupa "Roja" un dziesma "Lai sirds satiekas"
  • Man patika cita dziesma, kas šeit nav minēta
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru
Intervija 2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī
7 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies
45 minūtes
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus
5 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Apstulbuši bija pat tiesneši. Igors Vihrovs – vingrotājs, kurš sajūsmināja visu Latviju
6 stundas