Kokteilis
Baudi

VIDEO. Noskaidrota marta mēneša sirdsdziesma. Noklausies!0


“Ducele”
“Ducele”
Foto: Jānis Deinats

Pirmajā pavasara mēnesī martā par “Latvijas sirdsdziesmu” klausītāji izvēlējās “Duceles” izpildīto dziesmu “Monika”. Savukārt pavasara mazajā finālā piedalīsies dziesmas “Atverot debesis vaļā”, ko izpilda grupa “Miera vējos”, un “Tu, tikai tu”, ko izpilda Gregs un Sabīne Berezina.

“Mēs tā īpaši necerējām, ka būsim pirmie. Domājām, ka noturēsimies aptaujā kādus divus trīs mēnešus, bet šoreiz izdevās. Iespējams, cilvēki atpazina, ka tā ir Viļņa Baumaņa un grupas “Trīs no Pārdaugavas” dziesma vai arī mums izdevās to nointerpretēt tā, ka cilvēkiem ļoti patika. Liels paldies visiem par to, ka balsoja. Vecāka gadagājuma cilvēki, kas varētu zināt, kas ir “Trīs no Pārdaugavas”, bija cītīgi balsojuši. Tas ir fantastiski. Teikšu kā ir, mēs esam “starā”!”, neslēpj Arnis Veisbārdis. Par dziesmas panākumiem priecājās arī tās autors Vilnis Baumanis, un Arnis nolasa viņa rakstīto vēstuli: “Skaidrs, ka nākotnes plāni šobrīd ir jāpakar uz vadža, līdz “covids” ielien atpakaļ savā alā. Par “Moniku” gan priecājos, gan arī brīnos. Kad mēs 1990. gadā to dziedājām Mežaparkā, guvām lielus aplausus, bet ne stāvu sajūsmu. Stāva sajūsma bija par citām dziesmām. Varbūt, ka tajā laikā atainotie Ņujorkas skati klausītājiem Latvijā bija vēl sveši un nebija tik svarīgas tās kaislības, kas ir šajā dziesmā un kas ir svarīgas tagad. Un fonā, protams, nebija jūsu radošais video.”

Vaicāju Arnim, kas pamudināja ierakstīt grupas “Trīs no Pārdaugavas” dziesmas. “Bez “Čikāgas piecīšiem” bija vēl ļoti daudz trimdas latviešu grupu, kas savulaik latviskumu noturēja trimdas latviešu vidū un un cīņas sparu tā laika padomju Latvijā. Sākām šķetināt, kuras no tām grupām tajā laikā vēl bija. Un nonācām pie “Trīs no Pārdaugavas”. Meklējām ierakstus, un pēc tam pats galvenais bija sameklēt “Trīs no Pārdaugavas” mūzikas autoru un dzejnieku Vilni Baumani. Grupā bija vēl tēvs un dēls Felikss un Mārtiņš Ērmaņi, kuri 2004. gadā aizgāja viņsaulē. “Trīs no Pārdaugavas” spēlēja ļoti daudz ziņģu. Mēs gribam parādīt tieši Viļņa Baumaņa daiļradi. Meklējot dziesmas un braucot uz ierakstiem, ienāca prātā doma – vajadzētu iemūžināt kādā grāmatā jeb stāstā arī šos “Trīs no Pārdaugavas” vīrus, kuri tiešām devuši lielu pienesumu latviešu kultūrai. Uzrunājām Noru Ikstenu, un tagad kopdarbā ar Vilni Baumani ir tapusi grāmata. Tā būs ne tik daudz autobiogrāfiska, bet gan stāstījums par dziesmām – kā tās tapa un kāpēc tapa.”

Arnis atzīst, ka šis laiks ir ieviesis savas korekcijas un albuma ierakstīšana ir sabremzējusies, arī atklāšanas pasākums no pavasara ir pārcelts uz nenoteiktu laiku. “Mēs esam ieplānojuši teatrāli muzikālu uzvedumu, kuram darba nosaukums ir “Monika”. Dramaturģiskā sadaļa ir kopdarbībā ar Noru Ikstenu, Viktoru Runtuli un Vilni Baumani, kas dod savus padomus. Pamatā dramaturģija balstīsies uz grāmatu. Tērpu māksliniece ir Ilze Vītoliņa, scenogrāfs un plakātu autors – Ivars Mailītis. Būs ļoti interesanta scenogrāfija, un centrālais tēls būs Monika. Apkārt ir visādas politiskās un ģeopolitiskās kaislības, bet visam cauri tomēr ir mīlestība,” stāsta Arnis un domīgi turpina: “Izskatās, ka sāksim ar reģioniem un kopā būs kādi 20 koncerti. Un varbūt būs arī četri pieci lielie brīvdabas koncerti. Koncertos skanēs ne tikai albuma dziesmas. Noteikti būs šlāgeru popūriji, jo “Trīs no Pārdaugavas” savos koncertos beigās vienmēr sadziedājās ar publiku. Popūriji no sen zināmām, interesantām 20.–30. gadu šlāgerdziesmām.”

Dziesma “Monika”:

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī
23 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
4 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus
5 stundas