Kokteilis
Baudi

“Latvijas sirdsdziesmas” fināliste Signe Baltere: “Piesēžos pie klavierēm un izdziedu to, kas sakrājies…”0


Signe Baltere un Ingus Staško.
Signe Baltere un Ingus Staško.
Foto: Agnis Melderis

Marta sākumā “Latvijas sirdsdziesmā” tika noskaidroti trīs aptaujas finālisti. Februāra sirdsdziesma skatītāju balsojumā ir Mārtiņa Ruska izpildītā dziesma “Baltās rozes”. Savukārt no mazā starpfināla uz lielo finālu ziemas izskaņā klausītāji iebalsoja divus duetus, dziesmu “Rudens”, ko izpilda brālis un māsa – Signe Baltere un Ingus Staško –, un dziesmu “Maldu valstība”, ko izpilda Inita Rudzīte un Ainars Bumbieris.

“Ierakstīt savas dziesmas vienmēr ir bijis mans klusais sapnis”

Signei un Ingum šī ir debija aptaujā. “Iepriekš nebijām pat iedomājušies, ka tiešām varētu ņemt dalību aptaujā blakus jau iecienītiem un visiem zināmiem māksliniekiem. Laikam esam pārāk pieticīgi un kautrīgi lielai publikai. Kā saka: “Ko tad mēs…”,” smaidot stāsta Signe. Ingus kodolīgi nosaka: “Viss tā sagriezās, ka īstajā brīdī īstā dziesma, īstais iedvesmas moments.”

Šī ir Signes pirmā dziesma aptaujā, bet šī nav viņas vienīgā sarakstītā dziesma. «Ierakstīt savas dziesmas vienmēr ir bijis mans klusais sapnis, bet atrunāšanās ar to, ka es jau nezinu, ar ko sākt, kur iet, kam un ko prasīt, vienmēr ir bijis iegansts, lai nesāktu. Bailes! Pirmo spērienu deva draudzenes, kuras uzdāvināja manā dzimšanas dienā dziesmas ierakstu studijā. Tas bija supersatraucoši! Satraukumu radīja arī tas, ka es nezināju, uz kurieni mani ved. Pēc tam bija mazais “āķis lūpā”, taču tas nelikās nopietni. 2019. gads bija pārdzīvojumiem pilns, kas lika saprast, ka jātiek pāri kautrībai un jāsāk taču kaut ko darīt ar savām dziesmām – kaut vai sev un savējiem piemiņai,” stāsta Signe.

“Brālim neļauju no dziedāšanas atslābt!”

Stāstot par savām dziesmām, Signe atklāj: “Pārsvarā manas dziesmas ir diezgan melanholiskas, ar smeldzīti katrā. Piesēžos pie klavierēm un izdziedu to, kas sakrājies… Ātrie un enerģiskie gabali man kaut kā nerakstās. Dziesmu “Rudens” sarakstīju 2017. gada aprīlī, pāršķirstot Smiltenes novada dzejnieku dzejas kopkrājumu “Zied rudzupuķē debesis”. Mārītes Pommeres vārdus par rudeni man uzreiz gribējās izdziedāt, sēdos pie klavierēm un spēlēju! Lai gan kādu laiku dziesma pagulēja plauktiņā, 2019. gada jūlijā to dziedājām kopā ar brāli manā autorkoncertā Launkalnē. Brālim neļauju no dziedāšanas atslābt.”

Saistītie raksti

Tā nav nejaušība, ka dziesma aptaujā tika iesniegta gada izskaņā. “Šo dziesmu izvēlējāmies kā pirmo, kuru ierakstīt. Tā bija dāvana brālim dzimšanas dienā bez liela nodoma kaut kur iesūtīt. Pēc ieraksta noklausīšanās ģimene un draugi mudināja, lai iesūtot. Esot “lipīga”. Nezinot, vai esam televīzijas līmenim pietiekami labi, iesūtījām. Tā negaidīti kļuvām par īstu duetu un nu jau kopā nākas plānot mazās uzstāšanās vietējā apriņķī,” atklāj Signe.

Runājot par radošiem plāniem, Signe neslēpj: “Kādam laiciņam dziesmas esmu sarakstījusi un lēnītēm, pamazām plānoju tās apkopot albumā. Lai nepaliek nošu burtnīcās vien… Dažas no tām kopā arī ar Inci (brālis Ingus).”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Sports
VIDEO. Mairis Briedis Latvijai sagādā īstus svētkus: pēc 12 raundu cīņas uzvar kubieti un kļūst par pasaules čempionu 5
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Kalnu Karabahā sācies karš: ievainoti un miruši arī civilie iedzīvotāji, izsludināts karastāvoklis
15 minūtes
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs esam atraduši labu veidu, kā karot, bet kā sarunāties, īsti ne.” Saruna ar režisoru Valteru Sīli
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Veselam
Sestdien Latvijā ar koronavīrusu inficējušies 22 cilvēki: 14 personām nav zināms inficēšanās avots
1 minūte
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Latvijā izgudrots vēl nebijis divritenis. Ģimenes uzņēmuma veiksmes stāsts no Cēsīm 7
17 stundas