Foto: Lita Krone/LETA

“Olainfarm” mantinieku konflikts nerimst. Intervija ar “karojošajām” pusēm 0

22. novembrī notiks AS “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sēde. Tajā noskaidrosies pašreizējais spēku samērs starp divām konfliktējošajām grupām – Valērija Maligina vecāko meitu Irinu Maliginu un 4. septembrī ievēlēto uzņēmuma padomi, no vienas puses, un abām pārējām V. Maligina meitām – Niku Saveļjevu un Annu Emīliju.

Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
Krievijas mērķis esot karā vājināt Ukrainas industriālo ekonomiku, lai tā vairāk līdzinātos kādai no Baltijas valstīm 161
VIDEO. “Kas notiktu, ja raķešu triecienā uzsprāgtu Zaporožjes atomstacija? Radiācija būs pa visu Eiropu?”: atbild Jānis Slaidiņš 7
Lasīt citas ziņas

Jāpiebilst, ka nu jau gandrīz gadu ilgstošā mantojuma krīze nav ietekmējusi “Olainfarm” pamatdarbības rādītājus – uzņēmums tikko informēja par produkcijas pārdošanas apjomu pieaugumu par 7% šī gada desmit mēnešos.

No otras puses – uzņēmuma akciju cena ir piedzīvojusi strauju lejupslīdi par 30,15% (dati uz 19.11.18.), tiesa gan – pēdējā laikā stabilizējusies un pat sākusi pieaugumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Laikraksta “Latvijas Avīze” pielikums “Latvijas Bizness” piedāvā abu pušu pārstāvju viedokli pirms akcionāru sapulces.

 

Esošās “Olainfarm” padomes lēmumi – nelikumīgi

Foto: Karīna Miezāja

Haralds Velmers, N. Saveļjevas juridiskais pārstāvis.

 

Kāda ir “Olainfarm” akcionāru sapulces darba kārtība?

Ierosināti ir jautājumi par padomes pārvēlēšanu, izmaiņām revīzijas komisijas sastāvā, grozījumiem statūtos, uzņēmuma budžetu, kā arī iespējamu prasību celšanu pret uzņēmuma pārvaldes institūcijas locekļiem saistībā ar iespējamu zaudējumu nodarīšanu.

 

Kādas tieši pārmaiņas padomē jūs vēlaties panākt?

Te jāpaskaidro plašāk. Nav noslēpums, ka pastāv nesaskaņas starp esošo uzņēmuma vadību un līdzmantiniekiem – Niku Saveļjevu un Annu Emīliju Maliginu. Nesaskaņu iemesls ir veids, kā tika panāktas izmaiņas uzņēmuma padomē 4. septembra akcionāru sapulcē. Šī sapulce ir reakcija uz iepriekš notikušo.

Ja esat sekojuši tam, kas notiek “Olainfarm”, tad droši vien zināt, ka 4. septembra akcionāru sapulcē bija paredzēts izskatīt tikai vienu jautājumu – izmaiņas uzņēmuma statūtos, kas paredzēja lielākas padomes kontroles iespējas attiecībā uz valdes pieņemtajiem lēmumiem.

Šādas izmaiņas bija loģiskas situācijā, kad mainās uzņēmuma vadības struktūra, ko izraisīja lielākā akcionāra V. Maligina nāve.

Nesaskaņojot ar līdzmantiniecēm, mantojuma aizgādne Irina Maligina situācijā, kad mantojuma aizgādnība bija gandrīz beigusies, vienpersoniski mainīja ierosināto darba kārtību un izdarīja izmaiņas uzņēmuma padomē, valdē un revīzijas komisijā.

Īsi pēc šīs akcionāru sapulces viena no padomes loceklēm jaunākās meitas Annas Emīlijas pārstāve Signe Baldere-Sildedze atkāpās no amata padomē, un visu šo laiku padome ir strādājusi nepilnā sastāvā.

Tā kā Komerc­likums nosaka, ka akciju sabiedrības padomē jādarbojas ne mazāk kā pieciem padomes locekļiem, tad esošā uzņēmuma padome nav lemtspējīga un tās pieņemtie lēmumi ir nelikumīgi. Ja padomes radītie lēmumi ir radījuši uzņēmumam zaudējumus, tad esošajiem padomes locekļiem tie būs jāsedz.

 

Vai ir aprēķināts zaudējumu apjoms?

To šobrīd nav iespējams izdarīt, jo tūlīt pēc izmaiņām padomes sastāvā gan abām līdzmantiniecēm, gan to pārstāvjiem tika aizliegts fiziski atrasties uzņēmuma teritorijā. Tā kā akcionāriem nav tiešas kontroles pār uzņēmumu, tad šādas informācijas ievākšana šobrīd nav iespējama.

Vienīgie pašreiz redzamie zaudējumi saistīti ar izmaiņām valdē, konkrēti pavisam nesen ieceltā Laura Macijevska atcelšana no amata. Valdes locekļu atcelšana no amata nes līdzi izmaksas uzņēmumam, un, mūsuprāt, šīs izmaiņas bija pilnīgi nepamatotas – viņš strādāja tikai nedaudz ilgāk par mēnesi.

 

Kādas ir jūsu izredzes panākt vēlamo rezultātu?

Pašreizējais spēku samērs uzņēmuma akcionāru sapulcē nav mūsu pusei labvēlīgs, jo pagaidām starp mantiniecēm ir sadalīti tikai tie 27% akciju, kas piederēja V. Maliginam personiski.

Irina Maligina turpina kontrolēt uzņēmumu “Olmafarm”, kas savukārt kontrolē 42,56% no “Olainfarm” akcijām. Šis uzņēmums saskaņā ar V. Maligina testamentu arī jāsadala trijās daļās.

Tomēr Nika Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina pagaidām nav ierakstītas Uzņēmumu reģistrā kā uzņēmuma līdzīpašnieces – neskatoties uz vairākkārtējiem pieprasījumiem uzņēmuma valdes locekle I. Maligina to nav izdarījusi.

 

Kas neapmierina pašreizējā uzņēmuma vadības darbā?

Neapmierina veids, kā ievēlēta uzņēmuma vadība. Mantojuma aizgādņa, šajā gadījumā I. Maliginas, funkcija ir mantojuma saglabāšana. Lēmumu pieņemšana par uzņēmuma vadības maiņu, apejot pārējos mantiniekus, liegšana pārējiem mantiniekiem atrasties uzņēmuma teritorijā ļauj apšaubīt,vai šī funkcija tiek veikta.

Apšaubāmas ir darbības, kas saistītas ar I. Maliginas iecelšanu “Olmafarm” valdē. Savukārt argumenti par to, ka uzņēmumam ir labi darbības rezultāti, te diez vai ir piemērojami, jo apšaubāms, ka tie saistīti ar ļoti nesen ievēlētās padomes darbu.

 

Padome strādā visu akcionāru interesēs

Pāvels Rebenoks, “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs.
Foto: Karīna Miezāja

Pāvels Rebenoks, “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs.

 

Kas gaidāms no “Olainfarm” akcionāru sapulces ceturtdien?

Pēc informācijas, kas saņemta, aktīvi sazinoties ar mazākuma akcionāriem, akcionāri neatbalstīs ierosinātās izmaiņas padomē un revīzijas komisijā, statūtu grozījumus un pārējos ierosinātos jautājumus. Visticamāk, visi darba kārtības jautājumi tiks noraidīti.

 

Kurp virza “Olainfarm” pašreizējā vadība?

Esam atjaunojuši intensīvu investīciju politiku – proti, to politiku, pateicoties kurai notika intensīva uzņēmuma izaugsme pēdējos gados. Notiek sarunas par kāda Vācijas uzņēmuma pirkšanu.

Tas ražo medicīnisko veļu, tam ir visi nepieciešamie sertifikāti darbam Vācijas tirgū, un ceram, ka tā iegāde ļaus mūsu Liepājā esošajam medicīniskās veļas ražotājam “Tonus Elast” ieiet Vācijas tirgū.

Sarunas par šī uzņēmuma iegādi sākās jau pagājušajā gadā, taču tika uz laiku pārtrauktas V. Maligina nāves dēļ. Ir arī citi piedāvājumi, kā iekļūt Rietumeiropas tirgū, bet tie vēl ir ļoti agrīnā stadijā.

Tāpat pēdējās nedēļās esam apbraukājuši Skandināviju, tiekoties gan ar esošajiem “Olainfarm” akcionāriem, gan potenciālajiem – pensiju fondiem un citiem investoriem –, informējot par uzņēmuma situāciju un uzklausot to, kas svarīgs investoriem.

Viņiem svarīga uzņēmuma stabilitāte, dividenžu politika un jauni investīciju projekti.

Man šķiet, ka kopumā situācija ap “Olainfarm” ir nomierinājusies. Visi redz, ka uzņēmums strādā un strādā sekmīgi, nekas netiek pārdots, gluži otrādi – norit sarunas par darbības paplašināšanu, kas vairos gan peļņu, gan apgrozījumu. Es uzskatu, ka pašreizējā uzņēmuma padome strādā visu akcionāru interesēs.

Vēl viens iespējams attīstības virziens, kas šobrīd tiek pētīts, ir “Olainfarm” darbības sākums veterinārās medicīnas laukā. Vairāki mūsu medikamenti tiek izmantoti gan cilvēku ārstēšanā, gan veterinārajā medicīnā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Faktiski “Olainfarm” jau sadarbojas ar uzņēmumu “Giga”, kas ražo veterinārās zāles. Darbības paplašināšana šajā jomā galvenokārt ir darbs ar dokumentiem. Šobrīd norit izpētes process, tirgus ir liels. Lielākajām Eiropas farmācijas kompānijām šis tirgus dod ap 20% no ieņēmumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
Krievijas mērķis esot karā vājināt Ukrainas industriālo ekonomiku, lai tā vairāk līdzinātos kādai no Baltijas valstīm 161
VIDEO. “Kas notiktu, ja raķešu triecienā uzsprāgtu Zaporožjes atomstacija? Radiācija būs pa visu Eiropu?”: atbild Jānis Slaidiņš 7
Zvejnieks: “tāda mērvienība malkai kā beramkubs – tas parādījās, kad tirgotāji izmantoja vecu cilvēku lētticību un smērēja kuba vietā” 2
FOTO. Saglabāts pat saimnieka krēsls, kas pildīts ar salmiem! Kā Viktors apvieno senu Jūrmalas vasarnīcu ar mūsdienu arhitektūru 3
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
“Ir jāanulē Latvijā līdz šim izdotās uzturēšanās atļaujas un vīzas tiem, kas atbalsta Krievijas agresiju,” rosina Egils Levits
VIDEO. Henriks Danusēvičs par partiju solījumiem: “80% no solītā viņi izdara pretēji!” 8
VIDEO. “Kas notiktu, ja raķešu triecienā uzsprāgtu Zaporožjes atomstacija? Radiācija būs pa visu Eiropu?”: atbild Jānis Slaidiņš 7
FOTO. Saglabāts pat saimnieka krēsls, kas pildīts ar salmiem! Kā Viktors apvieno senu Jūrmalas vasarnīcu ar mūsdienu arhitektūru 3
efektīvi cīnīties ar augu slimībām un kaitēkļiem augustā?
09:20
VIDEO. Raita Karnīte: “Viedokļi atšķiras – vai vēja parks ietekmē veselību, tāpēc pārsteidz, ka to pie mums grib izvietot uz zemes, ne jūrā…
09:13
“Manā istabā neskan vairs mūzika!” Saruna ar dzejnieku Daini Deigeli 5
20:57
FOTO. “Viņi parādīs, kas ir īstie karaliskās ģimenes locekļi”: princis Viljams un Keita Midltone dosies uz Ameriku
FOTO. Vērmanes dārzā par 78 tūkstošiem eiro atklāta atjaunotā Rīgas vecākā strūklaka 5
Līvānu novadā skolēniem arī nākamajā mācību gadā būs brīvpusdienas 4
“Lielākā daļa pat nesaprot, kā rēķinus apmaksāt!”: Čerkovskis skaidro sabiedrības izpratni par enerģētiku 100
VDD: Uzvaras pieminekļa demontāžas laikā nav izslēdzamas provokācijas, tāpēc gatavojamies kopā ar Valsts policiju
VIDEO. Pēc pašas izraisītas smagas autoavārijas mirusi Holivudas aktrise Anna Heša
VIDEO. “Agrāk man vannasistabā dzīvoja sliekas!” Anitra Tooma pastāsta, kāpēc mājoklī vajadzētu turēt šos “mājdzīvniekus”
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
Galvenie iemesli, kāpēc jauni un lietoti auto kļūst dārgāki 1
Pašmāju bēdīgi slavenajam “Memory Water” tomēr būs jāmaksā 15 000 eiro sods par cilvēku maldināšanu 70
Svētdien Latvijā tveice pastiprināsies. Līdz cik grādiem “uzkarsīs” gaiss?
VIDEO. Vai ar NATO ātrās reaģēšanas brigādi ir pietiekoši Baltijas valstu drošībai? Atbild Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs
Garšīgi, daudz ūdens un maz kaloriju! Kas vērtīgs kabačos?
“Ja, piemēram, nomedī grūsnu vilku māti – lielas nepatikšanas, bet, ja vilks saplēš grūsnu aitu māti, tas nav nekas…”: lauksaimnieki bažīgi par vilku uzbrukumiem
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs