Kultūra
Mūzika un deja

Osokins publicē jaunu mūzikas video un izsludina tūri ar māsām Balanas0


Andrejs Osokins
Andrejs Osokins
Foto: Jānis Romanovskis

Andrejs Osokins publicējis jaunu mūzikas video, kas ir priekšvēstnesis oktobrī gaidāmajai pirmajai Osokina un māsu Balanas koncerttūrei Latvijā, portālu LA.LV informēja mūziķa pārstāvji no “Aira Laiviņa Artists”.

Mūzikas videoklipā Andrejs Osokins izpilda franču impresionista Kloda Debisī poētisko skaņdarbu «Mēnesgaisma».

Video mākslinieka Jāņa Romanovska veidoto valdzinošo atmosfēru papildina dejotājas un horeogrāfes Gabijas Bīriņas ēteriskā klātbūtne.

Šis skaņdarbs ir romantiskās fantāzijas filmu sērijas «Twilight» (Krēsla) skaņu celiņš, kas tiks iekļauts jaunajā vijolnieces Kristīnes Balanas, čellistes Margaritas Balanas un pianista Andreja Osokina «Kino mūzikas» programmā.

Tajā būs dzirdamas kompozīcijas arī no Franko Dzefirelli «Romeo un Džuljeta», Stīvena Spīlberga «Žokļi», Alfrēda Hičkoka «Psiho», Ingmara Bergmana «Mīklaini kā spoguļi», Stenlija Kubrika «Berija Lindona» un «Acis plaši aizvērtas», Andreja Tarkovska «Nostalģijas», Žana Pjēra Ženē «Amēlija», Romāna Polansa «Rozmarijas bērns», Leonīda Leimaņa «Pie bagātās kundzes», Deivida Linča «Tvinpīka» un citām kinofilmām.

Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Jana Tīrsena, Andželo Badalamenti, Džona Viljamsa, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista un Sergeja Prokofjeva kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm.

Koncertprogrammas koncepcija vedīs klausītāju cauri cilvēka mūžam dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no šūpuļdziesmas caur mīlestību un nāvi līdz pat atdzimšanai. Izcilo mūziķu sniegumu papildinās mākslinieka Jāņa Romanovska video projekcijas.

Visi trīs jaunie mūziķi uzstājušies prestižākajās pasaules koncertzālēs, tajā skaitā Berlīnes Filharmonijā un Vigmora zālē Londonā, koncertējuši kā solo mākslinieki ar neskaitāmiem orķestriem izcilāko mūsdienu diriģentu vadībā, viesojušies Latvijas Radio programmās un BBC Radio 3 pārraidēs.

Osokinu un Balanas arī vieno mīlestība pret latviešu laikmetīgo mūziku, viņi atklājuši pasaulei Artura Maskata, Pētera Vaska un citu izcilu latviešu komponistu daiļradi.

Čellistes Margaritas Balanas, vijolnieces Kristīnes Balanas un pianista Andreja Osokina radošā sadarbība aizsākusies studiju laikā Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā.

Kopš tā laika mūziķi kopā uzstājušies dažādos projektos un sastāvos, bet kino mūzikai veltītā programma būs līdz šim vērienīgākais trio projekts.

Zīmīgi, ka katrs no tūres koncertiem būs unikāls. Koncerts Mazajā Mežotnes pilī būs Latvijas gleznainās dabas ieskauts.

Savukārt koncertos Ziemeļblāzmā, Ventspilī un Rūmenes muižā programma tiks papildināta ar Johanesa Brāmsa slaveno, maigi sapņaino Šūpuļdziesmu blakus nepielūdzamajai nāves tēmai no 118. opusa Intermeco, kā arī kaislīgo un kūsājošo dzīvības enerģijas pārpilno Pirmo klavieru trio.

Pēc koncerta Rūmenes muižā septiņu kārtu vakariņas ar īpaši piemeklētiem vīniem servēs šefpavārs Viktors Ravdive.

Koncerttūres datumi:

4. oktobrī plkst. 19.00 Mazajā Mežotnes pilī. Biļetes: Biļešu paradīzes kasēs

5. oktobrī plkst. 16.30 Rūmenes muižā. Biļešu, vakariņu un uzturēšanās rezervācijas pa tālr. +371 67770959, papildus informācija: www.rumene.lv

6. oktobrī plkst. 16.00 Kultūras pilī «Ziemeļblāzma». Biļetes: Biļešu paradīzes kasēs

11. oktobrī Ventspilī. Informācija sekos

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.