"Lido" dibinātājs Gunārs Ķirsons

Par “Lido” lielāko akcionāru kļuvis Igaunijas uzņēmums. Ķirsons skaidro situāciju 24

Papildināts plkst.16.40.

Par AS “Lido” lielāko akcionāru kļuvis Igaunijas uzņēmums “Treeland”, aģentūru LETA informēja “Lido” pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
Lasīt citas ziņas

Turpmāk “Treeland” un tā īpašniekam Ivaram Vendelinam piederēs 51% , savukārt Gunāram Ķirsonam 49% akciju.

“Lido” dibinātājs Gunārs Ķirsons uzsvēra, ka jauns partneris esošajos apstākļos ir vitāli nepieciešams, lai uzņēmums varētu turpināt attīstības ceļu. Kompānijā skaidroja, ka Ķirsons un Vendelins kā nākamos attīstības soļus redz uzņēmuma darbības paplašināšanu ne tikai Baltijā, bet arī Skandināvijā un, iespējams, citviet Eiropā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Covid-19 izraisītā krīze ir daudz iemācījusi, diemžēl valsts solītā palīdzība daudzkārt palikusi tikai vārdos. Taču uz vietas palikt nevar, tādēļ šis ir tālredzīgs lēmums. Šajā situācijā jauna attīstības partnera piesaiste, ar kuru mans stratēģiskais redzējums saskan, ir spēcīgs atspēriena punkts “Lido” izaugsmei,” uzsvēra Ķirsons.

Vendelins norādīja, ka vienmēr “Lido” zīmolu ir vērtējis kā vērtīgu un ļoti perspektīvu. Viņš arī pauda cerību, ka varēs sniegt ieguldījumu ar savām zināšanām un pieredzi, lai “Lido” un latviskās vērtības nestu arī ārpus Latvijas robežām.

Kompānijā sacīja, ka Ķirsons arī turpmāk strādās “Lido” padomē, lai turpinātu darbu pie uzņēmuma attīstības, jaunu tehnoloģiju ieviešanas projektiem un restorānu tīkla ģeogrāfiskās paplašināšanas. Uzņēmuma valde paliek nemainīgā sastāvā.

Vaicāts par kompānijas saistībām ar Krievijas uzņēmējam Jurijam Šefleram piederošo “Amber Beverage Group Holding”, Ķirsons norādīja, ka pagājušā gada laikā nekādas darbības ar “Lido” kapitāla daļām nav notikušas.

“”Amber Beverage Group” nekad nav bijis “Lido” akcionārs,” uzsvēra Ķirsons. Viņš norādīja, ka pirms gada Konkurences padomē vērtēta “Amber Beverage Group” interese par “Lido” kapitāla daļu ieguvi, taču tā nav beigusies ar konkrētu darījumu.

Slavenības ballējas jaunajā "Lido" tirdzniecības centrā "Alfa"

Jau ziņots, ka ēdināšanas uzņēmuma “Lido” grupa 2019.gadā strādāja ar 56,123 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi, salīdzinot ar iepriekšējā gada peļņu, veidoja 102 778 eiro.

Pirms nepilna gada Konkurences padome atļāva Krievijas uzņēmējam Jurijam Šefleram piederošajam “Amber Beverage Group Holding” iegūt izšķirošu ietekmi pār AS “Lido”. Toreiz uzņēmumā skaidroja, ka Ķirsons neplāno pārdot uzņēmumu kontrolējošo akciju daļu.

Kompānija reģistrēta 1991.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 1,292 miljoni eiro. Kompānijas patiesie labuma guvēji līdz šim bija Gunārs Ķirsons un Krievijas pilsonis Vladimirs Šestakovs.

Koncernu veido meitas sabiedrības SIA “Lido Domina”, SIA “Lido nekustamie īpašumi”, Igaunijā reģistrētie uzņēmumi “Lido Eesti”, “Lido Mustamae” un “Odil Eesti”, kā arī Vācijā reģistrētā kompānija “Kirsons”.

Reklāma
Reklāma

Vendelins cita starpā ir līdzīpašnieks “Apollo Group”, kam pieder grāmatnīcas “Apollo”, kinoteātri “Apollo”, filmu izplatīšanas kompānija “Baltic Film Distribution”, sulu bāri “Blender”, saldējuma kafejnīcas “IceCafe” un restorāni “O’Learys” un “KFC”. Tāpat Vendelins ir līdzīpašnieks “MM Grupp”, kuram piederošo uzņēmumu vidū ir medikamentu tirgotājs “Magnum”, mediju koncerns “Postimees Grupp”, elektroierīču tirgotājs “IM Arvutid”, tāpat grupai ir līdzdalība ultrakondensatoru ražotājā “Skeleton Technologies Group”. Informācijas aģentūra LETA ir daļa no starptautiskas mediju grupas, kuras akciju turētājs ir “MM Grupp”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.