Foto: Shutterstock

Par naudu laimi nevar nopirkt? Zinātniekiem ir padoms, kā pareizi izmantot šo formulu 7

Daudzi cilvēki cenšas nopelnīt vairāk, ticot, ka pēc visu materiālo vēlmju apmierināšanas viņi būs laimīgāki. Bet par naudu laimi nevar nopirkt – laimīgi cilvēki vienkārši ir veiksmīgāki. Vietne CNBC citē ekspertu vārdus, kuri apstiprina, ka nauda laimi nenesīs.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Tami Millere ir laimes un pozitīvās psiholoģijas trenere, kas pēdējos piecus gadus ir studējusi laimes zinātni. Viņasprāt, hedonistiskais skrejceļš, tiecoties pēc laimes, vispirms cenšoties atrast labāko darbu vai nopelnīt visvairāk naudas, nav pareizais veids, kā to sasniegt.

“Laimīgi cilvēki pelna vairāk naudas, viņiem ir labākas attiecības [un] viņi ir veiksmīgāki dzīvē, nevis otrādi,” saka Millere. “Jūs varat būt laimīgs tagad un vienlaikus ietaupīt naudu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tādu prakšu izvēle kā spēcīgu sociālo sakaru veidošana un iedvesmojoša mērķa atrašana ir tas, kas patiešām noved pie laimes un piepildījuma, nevis konkrēta finansiāla mērķa sasniegšana. Tomēr, pēc Milleres domām, būt laimīgākam dzīvē var radīt finansiālu izaugsmi un panākumus. “Laime ir tas, kas patiešām virza mūs uz panākumiem,” viņa saka.

2005. gada sistemātiskā pētījumā tika atklāts, ka laime var radīt panākumus daudzās dzīves jomās, tostarp ienākumu un veselības jomā. Runājot par attiecību uzlabošanu, laimīgākie cilvēki, kuri dzīvo visilgāk, bieži vien par prioritāti izvirza personiskās attiecības un tās stiprina, liecina Hārvardas universitātes pētījums, kas balstīts uz vairāk nekā 80 gadu pieredzi.

“Mums jākoncentrējas nevis uz to, kā kļūt veiksmīgākiem, bet gan uz to, kā kļūt laimīgākiem,” saka Millere, “tad veiksme nāks pati par sevi.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.