“Pārāk daudz matu uz galvas patiesībā var izraisīt galvassāpes,” eksperti atklāj cik regulāri būtu jāpagriež mati 19

Vai tu esi viens no tiem cilvēkiem, kas apgriež matus ik pēc astoņām nedēļām? Izrādās, ka ieteicamais matu griešanas biežums atkarīgs no individuālās matu struktūras, vēsta “Huffpost”. Piemēram, cirtainiem matiem var būt nepieciešama biežāka apgriešana, lai saglabātu loku pareizajā formā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Lasīt citas ziņas

Tomēr ir vairākas pazīmes, kurām ir vērts pievērst uzmanību, rūpējoties par savu galvas rotas skaistumu.

Mēdz uzskatīt, ka īss matu griezums prasa mazāk rūpes, tomēr šāds uzskats ir maldīgs. Eksperti norāda, ka īsu matu īpašniekiem, griezums ir jāatjauno biežāk nekā garāku matu nēsātājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Friziere un skaistuma salona īpašniece Laurena Kunijo skaidro: “Īsa griezuma matu īpašniekiem būtu vēlams to atjaunot, lai saglabātu griezuma formu.”

Šim uzskatam piekrīt arī slavenību frizieris Annagdžids Teilors (Annagjid Taylor): “Ja vēlaties saglabāt īsāku griezumu, piemēram, bobu, neapgriežot to, jūs varat atklāt, ka matu griezums izskatās galīgi ne tā, kā jūs vēlaties.”  Īsāki matu griezumi parasti tiek pielāgoti klienta sejas formai. Tāpēc īsu matu īpašniekiem salonu būtu jāapmeklē regulāri, lai saglabātu formu.

“Ticiet vai nē, pārāk daudz matu uz galvas patiesībā var izraisīt galvassāpes,” tā uzskata stilists Īvejs Valcina (Yvey Valcin). Viņš skaidro, ka matu griešanas biežums atkarīgs no to struktūras. Ja mati ir biezi un smagi, tie ir jāgriež biežāk. Ja mati ir īpaši smagi, tie ir jāgriež biežāk.

Ja ikdienā nepievēršat uzmanību matu galu stāvoklim, iespējams, tu nemaz nebūsi pamanījusi, ka matu gali šķeļas un pat lūzt. To vai var pārbaudīt vienkāršā veidā: sapinot matus bizē, visā pīnē tiem ir jāizskatās vienādi bieziem.

“Ja pamanāt, ka jūsu bize kļūst plānāka virzienā uz leju, tā var būt zīme, ka jums ir nepieciešams satikt savu frizieri.

Bojāti un sašķēlušies matu gali krietni arī apgrūtina to kopšanu. Bojāti mati sapinas un ir grūtāk izsukājami. Ja jūti, ka tā ir, droši dodies pie sava matu meistara.

Ne visi zina, ka matiem vajadzētu vienmērīgi izžūt. Ja tā nav, ir skaidrs, ka ir pienācis laiks veikt griezumu. Ja jūsu matu gali izžūst gandrīz uzreiz pēc izkāpšanas no dušas, tā ir zīme, ka jūsu matu gali ir kļuvuši poraināki un nespēj noturēt mitrumu.

Reklāma
Reklāma

Tam var būt vairāki iemesli: iespējams, tu matus žāvē pārāk augstā temperatūrā vai arī vienkārši matu gali ir sašķēlušies. Ātrākais problēmas risinājums ir matu apgriešana.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.