Vai tiešām pēc slimošanas ar Covid-19 cilvēkiem novērota pastiprināta matu izkrišana? 16

Periodā, kad Covis-19 bija ļoti aktīvs Latvijā, Eiropā un vispār visā pasaulē, tad un arī šobrīd daudzi cilvēki sūdzējās par to, ka mati izkrīt pēc slimošanas. Vai tas tā var būt un vai tam ir sakarība, šādu jautājumu TV24 raidījumā “Uz līnijas” uzdeva Aleksejam Ņesterenko, klīnikas “Aesthetica” matu transplantologam.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
“Ceru, ka nepiečurāja jums mašīnu!” Cilvēki “sadodas rokās”, sniedzot palīdzību ceļmalā gulošam vīram, taču mediķi ir jāgaida pārāk ilgi 80
Lasīt citas ziņas

“Jā, tā ir, tā bija. Pie manis nāca uz konsultācijām daudzi cilvēki. Ar kādu pacientu nolēmām nedaudz uzgaidīt ar transplantēšanu. Un pēc kāda laika, aptuveni pēc pusgada, mati viņam atkal parādījies,” savā pieredzē dalās speciālists.

Mati principā atjaunojas, atjaunojas viss matu augšanas process, atzīst Nesterenko.

PVO: Covid-19 joprojām ir drauds

CITI ŠOBRĪD LASA

Decembrī ziņots par teju 10 000 ar Covid-19 saistītiem nāves gadījumiem, trešdien pavēstīja Pasaules Veselības organizācija (PVO), brīdinot, ka vīruss joprojām ir nopietns drauds.

Dati no dažādiem avotiem norāda uz transmisiju pieaugumu, ko sekmējusi cilvēku pulcēšanās Ziemassvētku laikā un vīrusa paveids JN.1, kas šobrīd ir izplatītākais pasaulē.

“Kaut arī Covid-19 izplatība vairs nav globāla veselības ārkārtas situācija, vīruss joprojām cirkulē, mainās un nogalina,” sacīja PVO ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesuss.

Līdzās teju 10 000 nāves gadījumu, par ko PVO ziņots pagājušajā mēnesī, par 42% pieaudzis hospitalizācijas gadījumu skaits un par 62% gadījumu skaits, kad sirdzēji ievietoti intensīvās aprūpes nodalās.

Tiesa gan, šie skaitļi balstīti uz datiem no mazāk nekā 50 valstīm – pārsvarā Eiropā un Amerikā, norādīja Tedross.

“Ir skaidrs, ka ir bijis pieaugums arī citās valstīs, par ko nav ticis ziņots,” atzina PVO vadītājs.

“Tieši tāpat kā valdības un indivīdi īsteno piesardzības pasākumus pret citām slimībām, mums ir jāturpina īstenot piesardzības pasākumi pret Covid-19,” mudināja Tedross.

“Kaut arī 10 000 nāves gadījumu mēnesī ir krietni mazāk nekā pandēmijas kulminācijas laikā, šāds novēršamu nāves gadījumu skaits ir nepieļaujams,” viņš sacīja.

PVO vadītājs arī mudināja valdības turpināt vīrusa novērošanu un sekvencēšanu, kā arī nodrošināt, ka ir piekļuve testiem, ārstniecībai un vakcīnām.

Reklāma
Reklāma

“Un mēs turpinām aicināt indivīdus vakcinēties, veikt testus, valkāt maskas, kur tas ir nepieciešams, un nodrošināt, ka iekštelpas ar lielu cilvēku skaitu tiek ventilētas,” viņš sacīja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.