Publicitātes foto.

FOTO. Pasaules latviešu zinātnieki no 24 valstīm kongresā diskutē par valstij būtiskiem jautājumiem 0

Pievienota foto galerija.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uz IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresu no 18. līdz 20. jūnijam pulcēsies vairāk nekā 750 dalībnieku no 24 pasaules valstīm, lai dotu savu ieguldījumu valsts un sabiedrības attīstībai nozīmīgos jautājumos, tā portālu “La.lv” informēja Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa.

LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vīrietis bija šokēts, kad aiz grāmatu plaukta atklāja slepenu tuneli, kurā atrada vecu seifu. Kas tajā bija ieslēgts? 9
1 diena
EL
Egils Līcītis
Stāsti
“Ja sektantu ideoloģija attīstīsies sekmīgi, latviešu valsti var klapēt ciet.” Saruna ar politisko notikumu vērotāju Mārci Bendiku 57
22 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, nevakcinētajiem vajadzētu lielākus ierobežojumus? 116
9 stundas
Lasīt citas ziņas

“IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress tiek rīkots, lai pulcētu Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātniekus, viņu stratēģiskos partnerus un draugus no visas pasaules. Latvijas simtgadē zinātnei ir prominenta loma, jo «Zināt, tas ir Latvijas dabā!» un mēs esam bagāti ar to, ko mēs zinām. Vēl vairāk, Latvijas zinātniekiem ir redzējums par Latvijas ekonomikas un sabiedrības procesu attīstību, lai nodrošinātu ceļu uz eiropeisku zināšanu sabiedrību, kas vērsta uz ekonomikas izaugsmi un ilgtspējīgu attīstību,” uzsver izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis.

Kongresā pieteikto tēmu loks ir plašs, sākot no zinātnes lomas 21. gadsimta sabiedrībā (šo tēmu ievadīs Dr. Vairas Vīķes – Freibergas referāts) un mūsdienīga skatījuma uz sabiedrības drošības un drošuma aspektiem, līdz pat atsevišķu zinātņu nozaru sekciju aktualitātēm un Latvijas nākotnes “Latvijas formulas 2050” modelēšanai. Kongresa ietvaros notiks arī Latvijas vēsturnieku II kongress un III Pasaules latviešu juristu kongress.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kongresa pirmās dienas vadmotīvs ir sabiedrības drošība un drošums, ar šiem aspektiem saistītie jautājumi ir sadalīti četrās tematiskās grupās: informatīvā telpa, tautsaimniecība, tehnoloģijas un cilvēkdrošība.

Otrās dienas vadmotīvs – iezīmēt pasaules attīstības tendences zinātnes jomā un Latvijas iespējas tajās. Zinātnieki diskutēs par Latvijai būtiskiem jautājumiem un attīstību vairākās zinātnes nozarēs sešās nozaru sekcijās – dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju, medicīnas un veselības zinātņu, lauksaimniecības un meža zinātņu, sociālo un humanitāro zinātņu sekcijā.

Trešajā dienā dalībnieki vērsīs skatu nākotnē un noslēdzošajā forumā “Latvijas formula 2050” diskutēs par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, izglītības izaicinājumiem, kā arī tiks spriests, vai roboti mums nākotnē atņems darbu.
Noslēgumā tiks publiskoti kongresa dalībnieku priekšlikumi par zinātnes lomu un devumu sabiedrībai, lai Latvija varētu pastāvēt, attīstīties un būt patiesi neatkarīga un droša. Droši visos aspektos – sabiedrību kopumā, lai ikviens cilvēks var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, izkopjot sevi un nodrošinot pienesumu sabiedrībai.

Kongresā piedalīsies Latvijas un ārvalstu viedokļu līderi no akadēmiskās, uzņēmēju vides un valsts amatpersonas.

Paralēli kongresam notiks vairāki publiskie pasākumi, kurus varēs apmeklēt ikviens interesents, piemēram, 19. jūnijā Latvijas jaunie zinātnieki atraktīvā veidā iepazīstinās sabiedrību ar pētījumiem un zinātniskā darba rezultātiem pasākumā “ResearchSlam”, 18. – 20. jūnijā būs iespēja neformālā vidē klausīties zinātnes stāstus un praktiski iesaistīties kopā ar 2018. gada Latvijas zinātnes kalendāra zinātniekiem un apbalvojuma “Laiks Ziedonim” zinātnes nominācijas laureātiem.
Ar kongresa programmu un ar to saistītajiem pasākumiem var iepazīties kongresa mājaslapā: congress.sciencelatvia.lv

Pirmās un trešās dienas pasākumiem tiks nodrošināta tiešraide LMT straumē, šeit. Pasākumam iespējams sekot arī sociālo mediju kontos Twitter un Facebook – @zinātkongress un attālināti iesaistīties diskusijās, izmantojot tēmturus #ZinātKongress un ZinātneLatvijai.

Pasākumu rīko Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitāšu asociāciju, zinātniskajām institūcijām un diasporas organizācijām.

La.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 18. jūnijā no plkst. 10.00 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zāles vērot IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa atklāšanu un pirmās dienas sesijas.

Kongresa pirmās dienas vadmotīvs ir sabiedrības drošība un drošums – dalībnieki vairākās sesijās diskutēs par drošību un informatīvo telpu, tehnoloģisko un kiberdrošību, drošību un tautsaimniecību, kā arī drošību un cilvēku kā indivīdu – sabiedrības locekli. Kongresa ievadreferātu lasīs Dr.Vaira Vīķe-Freiberga. Dienas saturiskais veidotājs ir Vidzemes Augstskolas rektors, vēsturnieks Dr. Gatis Krūmiņš.

Kongresa atklāšanas dienas tiešraides programma:

Pulkst. 10:00 Kongresa atklāšana.
Moderators: Gundars Rēders
Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis.
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Pulkst. 10.20 Ievadreferāts “Zinātnes loma modernā sabiedrībā un mūsdienu zinātnes izaicinājumi.

Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, Valsts prezidente 1999-2007, Valsts prezidenta kanceleja.

Pulkst. 10.40 Paneļdiskusija “Ko sabiedrība sagaida no Latvijas zinātniekiem?”
Vadītājs: Dr. Gatis Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas rektors, vadošais pētnieks, vēsturnieks.
Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, Valsts prezidente 1999-2007, Valsts prezidenta kanceleja.
Baiba Rubesa, RB RAIL valdes priekšsēdētāja, globālais projekts Rail Baltica.
Dr. Zbigņevs Stankevičs, Rīgas arhibīskaps-metropolīts.
Uldis Pīlēns, UPB Holding dibinātājs un padomes priekšsēdētājs.
Uldis Zariņš, SIA Anatomy Next līdzdibinātājs un produktu menedžeris.

Pulkst. 12.00 Referāts “Zinātne un drošība. Pagātnes, mūsdienu un nākotnes izaicinājumi”.

Dr. Gatis Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas rektors, vadošais pētnieks, vēsturnieks.

Pulkst. 12.20 Paneļdiskusija “21. gadsimta zinātnes loma sabiedrības drošības stiprināšanā.”.

Vadītāja: Dr. Solvita Denisa-Liepniece, Vidzemes Augstskolas docente, konsultante mediju pratības jautājumos.
Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors.
Dr. Gatis Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas rektors, vadošais pētnieks, vēsturnieks.
Dr. Inna Šteinbuka, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.
Dr. Nevils Bolts, Londonas Karaļa Koledžas Stratēģiskās Komunikācijas Centra direktors.
Dr. Viktors Pšemislavs Pjotrovskis (Victor P. Piotrowski), National Science Foundation (NSF) vadošais programmu direktors.
Dr. Agrita Kiopa, Valsts sekretāra vietniece, Izglītības un Zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore.
Šarlīna Vičeva (Charlina Vitcheva), Eiropas Komisijas ģenerāldirektora vietniece

Pulkst.14.30 Paneļdiskusija “Drošība un tautsaimniecība.”

Pulkst.16.30 Paneļdiskusija “Drošība un tehnoloģijas.”

Tiešraide no IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa turpināsies 20. jūnijā no plkst. 9.00. Kongresa dalībnieki vērsīs skatu nākotnē, diskutējot par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, apspriedīs izglītības izaicinājumus un vērtēs, vai roboti mums nākotnē atņems darbu.

IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress ir viens no Izglītības un zinātnes ministrijas vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades pasākumiem, kas pulcēs Latvijas izcelsmes zinātniekus no visas pasaules, kā arī viņu stratēģiskos partnerus un atbalstītājus, lai kopīgi atskatītos uz paveikto un definētu turpmākos Latvijas zinātnes uzdevumus valsts un sabiedrības attīstībai.

Tiešraide no IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un

http://straume.lmt.lv/

Tiešraides skatītāji aicināti iesaistīties Twitter diskusijās, lietojot tēmturi #ZinātneLatvijai.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vīrietis bija šokēts, kad aiz grāmatu plaukta atklāja slepenu tuneli, kurā atrada vecu seifu. Kas tajā bija ieslēgts? 9
1 diena
EL
Egils Līcītis
Stāsti
“Ja sektantu ideoloģija attīstīsies sekmīgi, latviešu valsti var klapēt ciet.” Saruna ar politisko notikumu vērotāju Mārci Bendiku 57
22 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, nevakcinētajiem vajadzētu lielākus ierobežojumus? 116
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kaspars Kambala sarīko pamatīgu skandālu, jo sieva bez viņa atļaujas nopirkusi jaunus krēslus 26
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dusmīgs par nesaņemto algu vīrietis ar ekskavatoru sadauza vairākas darba mašīnas 2
4 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Ziņas
“Procesā izkristalizējās tik daudz nianses, ka pat labāks variants būtu attālinātas mācības.” Direktors par šī brīža situāciju skolā 29
4 stundas
LE
LETA
Veselam
Pētījumos noskaidrots, kuras vakcīnas pret Covid-19 ir drošas grūtniecēm 15
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Piektdien gaidāms daļēji apmācies laiks
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Migranti bēg no sliktās Latvijas, bet baltkrievi viņus glābj… Deputāte par Baltkrievijas izplatītās dezinformācijas absurdumu 35
6 stundas
EL
Egils Līcītis
Stāsti
Latviešu tautai ir laba īpašība – tā “nepavilksies” uz populistiem. Saruna ar Inesi Vaideri
18:43
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Gluži kā universālais veļas pulveris izmazgā melnumus, tā “cilvēciskā kļūda” attaisno šobrīd ikvienu varas grēku
18:18
GN
Gints Narogs
Ziņas
No viena tramplīna līdz Latvijas čempionātam. “Saules Sporta klubs” Neretas iedzīvotājiem sagādā motokrosa svētkus
17:59
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvijai ir trūkuši veiksmes stāsti, taču netrūkst skandālu.” Eksperte par biržu, kas lielā mērā ir ekonomikas spogulis 7
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Veselības ministrs Daniels Pavļuts kļuvis par dvīņu tēti 2
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dusmīgs par nesaņemto algu vīrietis ar ekskavatoru sadauza vairākas darba mašīnas 2
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Drosmīgs gailis un kaza izglābj vistu no vanaga nagiem 4
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Skolās zināmi “130 aktīvi perēkļi”. Ministre Lietuvā paziņo, cik skolēnu jau atrodas izolācijā 2
2 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Krāsaina, aromātiska un ļoti garšīga: ķirbja krēmzupa ar tīģergarnelēm, ingveru un konjaku 1
6 stundas
PL
Praktiskais Latvietis
Praktiski
Kur un kā utilizēt nederīgās elektroiekārtas, lai nekaitētu apkārtējai videi?
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Briedis pēc vairāk nekā gada pārtraukuma atgriezīsies ringā. Ar ko pirmā cīņa? 17
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Putina tuvāko cilvēku lokā atklāti desmitiem Covid-19 gadījumu 26
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Trakākais ir tas, ka šobrīd esam lielāko izaicinājumu priekšā, bet mums vairs neviens tam netic.” Cipule ir nobažījusies 107
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Jo ātrāk runāsim par potenciālo krīzi, jo ātrāk spēsim tai sagatavoties.” Nemiro par to, vai iedzīvotājiem jāsavelk jostas un jāgatavojas krīzei? 30
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kaspars Kambala sarīko pamatīgu skandālu, jo sieva bez viņa atļaujas nopirkusi jaunus krēslus 26
10 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, nevakcinētajiem vajadzētu lielākus ierobežojumus? 116
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Liepiņa: Cilvēkus mulsina, ka iepriekš saka, ka 3. potei nav pamatotu pētījumu, pēc tam politiķi saka, ka jāvakcinējas 37
8 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
Bliezt ar lielgabalu, nevis pašaudīties. Intervija ar režisori un Nacionālā teātra aktrisi Ditu Lūriņu 11
12 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Mūžībā devies latviešu leģendārais animators un kinorežisors Ansis Bērziņš
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. “SpaceX” pirmoreiz nosūta Zemes orbītā pilnīgi civilu apkalpi 13
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu mediji: prinča Viljama sieva Keita Midltone ir ceturtā bērniņa gaidībās? 1
9 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Nesaprotamās vīnogas – vienos ķekaros ogas jau ēdamas, bet citos – zaļas un skābas? Skaidro vīnogu audzētājs
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Elpu aizraujošs skats! Suns Ouka kopā ar saimnieku paraplānā laižas pāri kalniem 3
12 stundas
EL
Egils Līcītis
Stāsti
“Ja sektantu ideoloģija attīstīsies sekmīgi, latviešu valsti var klapēt ciet.” Saruna ar politisko notikumu vērotāju Mārci Bendiku 57
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vīrietis bija šokēts, kad aiz grāmatu plaukta atklāja slepenu tuneli, kurā atrada vecu seifu. Kas tajā bija ieslēgts? 9
1 diena
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Brīvdienu mājiņa mēneša laikā! Cik maksā Latvijā radīti koka karkasa namiņi? 31
1 diena
KA
Kristīne Akmentiņa
Kokteilis
Varat sagaidīt kādu situāciju vai notikumu, kas jūs mazliet izsitīs no līdzsvara! Horoskopi no 16. līdz 22. septembrim
9 stundas