Foto: Anda Krauze

Pavasarīgs dekors no vītiem zariem, puķītēm un lapiņām. Darba gaita soli pa solim 0

Svētku izjūtu paspilgtina arī atbilstīgs telpu rotājums. Pirms Ziemassvētkiem darinām Adventes vainagu, bet, tuvojoties Lieldienām, varam pagūt uztaisīt krāšņu sienas vai durvju dekoru, kas vīts no zariem un bagātīgi rotāts ar puķītēm, lapiņām, spalviņām un pērlītēm. Šim visam krāšņumam pa vidu, protams, ir Lieldienu zaķis. Kā nu bez tā!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Smieties vai raudāt? Aitu ganāmpulks, notiesājis iespaidīgu daudzumu kaņepju, sācis uzvesties savādi…
Lasīt citas ziņas

To, kā pāris stundās iespējams uzburt pavasarīgām noskaņām piepildītu svētku dekoru, mums soli pa solim rāda Baiba Celmiņa. Viņas radošums izpaužas vairākās jomās – Baiba nodarbojas gan ar grafisko dizainu un interjera dizainu, gan fotografēšanu un floristiku. Viņas darbus var atpazīt pēc zīmola brightMIST.

Materiāli

Kompozīcijas pamatnei izmanto zaru vijumu. Veido vairākus zaru lokus, ko sastiprina ar dažām metāla stieplītēm, tās apvijot vietās, kur biezāks zaru kopums. Zaru smalkos galiņus nenogriež – tie būs kā trausls un gaisīgs kompozīcijas papildinājums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dažādu formu un krāsu koka pērlītes (var iegādāties veikalā Flying Tiger un citviet), ripsa lentes (var iegādāties šūšanas piederumu un floristikas veikalos), zaķīša un putniņa figūriņa (nopērkami floristikas piederumu veikalos, veikalos HobbySet un Duni), dekoratīvās oliņas, putnu spalvas (var savākt pati jūras piekrastē vai nopirkt hobijpreču vai floristikas piederumu veikalos), salmenes, izkaltēti papardes zari, mākslīgie ziedi un augi, rupjš kokvilnas diegs, uz kā vērt koka pērlītes, šujamā adata ar lielu aci, šķēres, karstās līmes pistole.

Pavasarīgs dekors

Darba gaita

1. Zaru vijuma augšdaļā iesien ripsa lenti, aiz kuras varēs pakarināt dekoru pie sienas vai durvīm, bet apakšdaļā iesien trīs kokvilnas diegus (vidējam diegam jābūt garākam par malējiem), uz kuriem vērt koka pērlītes.

2. Pirms ver uz diega, modelē, kādā secībā varētu rindot pērlītes, lai veidotos skaista kompozīcija. Tad adatā iever diegu un uz tā ver pērlīti pēc pērlītes. Kad uzvērta pēdējā, lai pērlītes neslīdētu nost, diegam uzmet vairākus mezglus un uz tiem uzspiež karsto līmi no līmes pistoles. Tā pēdējā pērlīte tiks fiksēta.

3. Kad pērlītes savērtas, zaru vijumā sāk līmēt kompozīcijas elementus. Pirmās ņem putnu spalvas. Līmē pa vienai, lai varētu redzēt, kā veidojas kompozīcija, kur labāk likt nākamo spalvu.

4. Pielīmē izkaltētos papardes zarus. Tos izvēlas tikai kādu pārīti, lai neveidotos liels čemurs.

5. Pretējā zaru vijuma pusē kā pretmetu veido pavasarīgās krāsās ieturētu kompozīciju no mākslīgajiem ziediem un augiem. Pirmos pielīmē tulpes ziedus, kas būs rotājuma akcents. Katru rotājošo elementu iestiprina zaru pinumā un tad pielīmē.

6. Rotājošos elementus pirms līmēšanas novieto iedomātajā kompozīcijas vietā un novērtē, vai izskatās gana labi. Ja šķiet, ka ir labi, pielīmē.

Kad ziedu un zaļumu kārtojums uzaudzēts pietiekami augsts un kupls, pielīmē putniņu. Pēc tam ķeras pie zaru vijuma apakšdaļas bagātīgākas rotāšanas. Tas būs kompozīcijas centrs, kas savienos abas sānu kompozīcijas – no putnu spalvām un izkaltētām papardēm veidoto un ziedu un zaļumu kārtojumu.

Reklāma
Reklāma

7. Ar putnu spalvām un izkaltētām papardēm rotātā zaru vijuma puse tiek izraudzīta kā vispiemērotākā zaķim, tas tiek pielīmēts jeb uzsēdināts uz zaļām lapiņām.

8. Lai dekors būtu bagātīgāks, tajā vēl iesien vienu šauru un otru platāku ripsa lenti. Un kā tad bez Lieldienu olām! Tās iesien kokvilnas diegos dažādā augstumā blakus pērlīšu virtenēm un nogrieztā diega galiņu pielīmē ar karstās līmes pistoli.

9. Pavasarīgais dekors ir gatavs!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.