Latvijā
Sabiedrība

Pavēsta, cik tautiešu šogad atgriezušies dzimtenē no ārzemēm1


Lidosta “Rīga”.
Lidosta “Rīga”.
Publicitātes foto

Šā gada laikā līdz jūnijam par iespējām atgriezties Latvijā informētas 774 ģimenes, 223 cilvēki Latvijā ir atgriezušies, informē Vides aizsardzības un reģionāļās attīstības ministrija.

11.augustā aprit 200 dienas kopš darbu uzsāka Artura Krišjāņa Kariņa vadītā valdība un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šodien informēja par paveikto un iecerēm.

Latvijā tiek turpināts remigrācijas projekts “Reģionālās remigrācijas koordinators”, un šā gada laikā līdz jūnijam par iespējām atgriezties Latvijā informētas 774 ģimenes, 223 cilvēki Latvijā ir atgriezušies.

Dati liecina, ka no janvāra līdz jūnijam par remigrācijas projektu kopumā ir informētas 774 ģimenes jeb 2079 cilvēki.

424 ģimenēm jeb 1108 cilvēkam ir sagatavoti personalizētie informācijas piedāvājumi, 79 ģimenes jeb 245 cilvēki ir izrādījuši vēlmi atgriezties Latvijā tuvākajā laikā, savukārt 80 ģimenes jeb 223 cilvēki ir atgriezušies Latvijā ar koordinatoru atbalstu.

Tāpat pie koordinatoriem vēršas personas, kas jau ir atgriezušās, bet kam nepieciešams atbalsts – kopumā šādas ir bijušas 35 ģimenes, kurām ir sagatavoti 87 personalizētie piedāvājumi.

Pagājušajā gadā pirmo reizi Latvijā tika sniegts atbalsts – granta veidā – remigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai un īstenošanai.

Ministrs uzskata, ka šāds atbalsts ir spēcīga motivācija atgriezties Latvijā.

Saistītie raksti

Lai sniegtu atbalstu turpmāk, bija nepieciešams aktualizēt un precizēt spēkā esošo normatīvo regulējumu, kas nosaka šī atbalsta īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtību.

Plānots, ka noteikumi tiks apstiprināti nākamajā MK sēdē, līdz ar to augusta beigās sāksies pieteikšanās šim atbalstam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.