Pēteris Rubenis
Pēteris Rubenis
Publicitātes foto

Pēteris Rubenis: Ir skaidrs, kas noteiks “Olainfarm” nākotni 0

Autors: “Olainfarm” lielākā akcionāra “Olmafarm” valdes loceklis Pēteris Rubenis

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

Atzinīgi vērtējams, ka Uzņēmumu reģistrs (UR) šā gada 3. jūlijā ir sasaucis Konsultatīvo padomi, lai virzītu uz priekšu jautājumu par uzņēmuma valdes izmaiņu reģistrāciju.

“Olmafarm” valde cer, ka UR lēmumu pieņems ātri un savos lēmumos ievēros konsekvenci normatīvo aktu piemērošanā, jo šobrīd “Olainfarm” akcionāru sapulcēs uzņēmumu pārstāv cilvēks, kas divām no trim nedalītā mantojuma īpašniecēm nav pazīstams.

CITI ŠOBRĪD LASA

UR, nepieņemot lēmumu par izmaiņu veikšanu, iepriekšējai vadībai un ar to saistītām nezināmām personām dod iespēju “Olainfarm” akcionāru sapulcēs pārstāvēt savas personīgās intereses, nevis nedalītā mantojuma vairākuma viedokli.

Piemēram, pēdējā akcionāru sapulcē, kas notika 21. jūnijā, divas trešdaļas “Olmafarm” piederošo “Olainfarm” akciju pārstāvēja Irinai Maliginai un Nikai Saveļjevai nepazīstama persona Volodimirs Novikovs.

Publiski pieejama informācija liecina, ka cilvēks ar šādu pašu vārdu un uzvārdu ir arī ukraiņu farmācijas uzņēmuma ”Zdorovje” direktors.

Šī informācija rada bažas, ka, iespējams, ir notikuši darījumi, par kuriem nedalītā mantojuma vairākuma īpašniecēm nav informācijas. Tāpēc ceru uz UR darbinieku profesionālu rīcību.

Šā gada 13. jūnijā UR tika iesniegts pieteikums izmaiņām “Olmafarm” valdes sastāvā. Divas no trim līdzmantiniecēm, kurām pieder nedalītā mantojuma vairākums, ar savu lēmumu no amata atcēla uzticību zaudējušo “Olmafarm” valdes locekli Milanu Beļeviču.

Šobrīd reģistrētā valde un ar to saistīti cilvēki dara visu iespējamo, lai nepieļautu izmaiņu veikšanu, tai skaitā mēģina radīt sajūtu, ka pagājušā gada decembrī ir iecelts viens kopīgs nedalītā mantojuma pārvaldnieks.

Saskaņā ar Komerclikumu to var izdarīt tikai ar visu trīs kopīpašnieku kopīgi izteiktu gribu, kas nav noticis.

Es saprotu, ka UR ir nonācis negaidītā situācijā, tomēr iestāde jau iepriekš ur veikusi izmaiņas valdē uz identisku dokumentu pamata, kādus 13. jūnijā iesniedza N. Saveļjeva un I. Maligina.

Tāpēc aicinu konsekventi pieņemt lēmumus par normatīvo aktu piemērošanu un tos nemainīt atbilstoši vienas puses interesēm.

UR Konsultatīvā padome jau iepriekš šādu jautājumu skatīja 2018. gada 28. novembrī, nosakot, ka atbilstoši Civillikumam nedalītajā mantojumā ietilpstošo pamatkapitāla daļu pārvaldīšanas un lietošanas kārtību nosaka līdzmantinieku vairākums ar savu lēmumu.

Savā lēmumā Konsultatīvā padome norādīja, ka līdzmantinieku vairākums pamatkapitāla daļas var pārvaldīt tieši – bez kopīgā pārstāvja iecelšanas. Atbilstoši Konsultatīvās padomes lēmumam UR reģistrēja iepriekšējās izmaiņas “Olmafarm” valdē.

Reklāma
Reklāma

“Olmafarm” pieder 42.56% “Olainfarm” akciju, kas ir NASDAQ listēts uzņēmums.

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.