Foto: Shutterstock

Pētnieki atklājuši, kā sievietes “pa gabalu” nosaka un sajūt savas konkurentes 10

Pētnieki veica eksperimentu, sadalot 18 – 21 gadu vecas sievietes divās grupās. Vienai grupai sporta krekliņi bija jāvalkā 13. – 15. menstruālā cikla dienas (proti, periodu, kad viņas ar vislielāko varbūtību var ieņemt bērnu), otrai no 20. līdz 22. cikla dienai (kad fertilitāte ir attiecīgi zema).

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Šā eksperimenta laikā sievietēm bija jāatsakās no smēķēšanas, seksa un izteikta aromāta smaržu, dezodorantu, gēlu un šampūnu lietošanas, kā arī no ēdiena, kam raksturīgas specifiskas smaržas, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Vēlāk pētnieki aicināja citas dalībnieces, kuras neko nezināja par eksperimenta nosacījumiem, apostīt savāktos apģērba gabalus un kaut ko pastāstīt par to īpašniekiem. Gan pirms, gan pēc šīs pārbaudes sievietēm noņēma asins analīzes, lai varētu noteikt hormona testosterona līmeni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Un, izrādās, tikai ieelpojot svešu aromātu, sievietes, pašas to neapzinoties, spēja noteikt sporta krekliņus valkājušo sieviešu fertilitāti. Proti, ja viena sieviete saoda ieņemšanai gatavas sievietes smaržu, tad viņas asinīs palielinājās hormona saturs. Un otrādi.

Pētniekiem jau bija labi zināms, ka testosterons ietekmē uzvedību un ir saistīts ar agresivitāti un sāncensības gara atraisīšanos. Tagad tas ļāvis konstatēt, ka tās sievietes, kuras sajutušas ovulāciju smaržu, kļūst ievērojami naidīgākas, viņās atmostas sāncensības gars. Turklāt ovulācija cilvēkus ietekmē krietni vien spēcīgāk, nekā pieņemts uzskatīt.

Citos pētījumos savukārt konstatēts, ka arī attiecībā uz vīriešiem kā potenciālajiem dzīves biedriem sievietes, pašas to lāgā neapzinoties, galvenokārt orientējas pēc viņu sviedru smaržas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.