CSDD 2018.gadā uzstādītā ātrās uzlādes stacija Alūksnē, Skolas ielā.
CSDD 2018.gadā uzstādītā ātrās uzlādes stacija Alūksnē, Skolas ielā.
Publicitātes foto

Pagājušajā gadā Latvijā dubultojies elektroauto skaits 11

Olafs Zvejnieks, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Lasīt citas ziņas

Kopumā šogad ir veiktas 1742 uzlādes, pagājušajā gadā to skaits bija 1283. Tāpat attiecīgi ir pieaudzis uzlādētās elektroenerģijas apjoms – pērn tās bija 20 megavatstundas (MWh), bet šogad – jau 29 MWh.

“Visticamāk, šī ir viena no retajām jomām, kurā pandēmijas ierobežojumu laikā ir redzams krass pieaugums. Zināms, ka Latvijā sabiedrības attieksme pret elektromobilitāti nepārtraukti uzlabojas, un to apliecina gan elektroauto skaita pieaugums, gan iedzīvotāju aptaujas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušā gada sākumā bija reģistrēti 658 elektroauto, bet gada beigās to skaits ir dubultojies, sasniedzot 1240,” saka Ansis Valdovskis, AS “Latvenergo” elektrotransporta uzlādes tīkla vadītājs.

Kopš “Elektrum” uzlādes tīkla darbības sākuma klienti ir uzlādējuši 115 MWh elektroenerģijas saviem transporta līdzekļiem, nodrošinot 7917 sekmīgas elektrouzlādes.

Ar dabai draudzīgu enerģiju ir nobraukti vismaz 640 000 km.

Lietotāju iespējas uzlādēt elektroauto pagājušajā gadā ir palielinājušās – 2019. gada beigās “Elektrum” uzlādes vietu skaits bija 7, bet šobrīd “Elektrum” tīklā jau ir 36 pieslēgvietas, kas pieejamas četrās pilsētās: Rīgā, Jūrmalā, Liepājā un Aizkrauklē.

“Elektrum” plāno, ka, līdz 2021. gada nogalei Rīgā un reģionu centros atklājot vairāk nekā 84 pieslēgvietu, tas kļūs par lielāko komerciālo elektroauto uzlādes tīklu Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.