Līga Krapāne un bijušais Valsts kontrolieris Rolands Irklis.
Līga Krapāne un bijušais Valsts kontrolieris Rolands Irklis.
Foto: publicitātes, Timurs Subhankulovs

Pieņemts lēmums Krapānes un VK lietā par atlaišanu no darba pēc tam, kad viņa parakstīja vēstuli par Covid-19 vakcināciju 42

Valsts kontrolieris (VK) Edgars Korčagins un bijusī VK darbiniece, iepriekšējā parlamenta sasaukuma deputāte Līga Krapāne (LPV) noslēguši administratīvo līgumu, tā vienojoties izbeigt 2021.gada rudenī sākto tiesvedību saistībā ar viņas darba zaudēšanu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Lasīt citas ziņas

Patlaban lieta bija pieņemta izskatīšanai kasācijas instancē – Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā, aģentūru LETA informēja VK.

Krapānes rosinātā tiesvedība pret VK, kurā pieteicēju pārstāv zvērināta advokāte Viktorija Jarkina-Toča, ilgst jau trešo gadu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar šo puses vienojušās noslēgt izlīgumu un izbeigt tiesas procesu šajā administratīvajā lietā, vienlaikus novēršot nesamērīgu izdevumu ieguldīšanu strīda risināšanā, tai skaitā valsts administratīvo resursu izlietojumu un ar tiesvedību saistītus izdevumus, aģentūrai LETA norādīja VK.

Krapāne aģentūru LETA informēja, ka panāktā abpusējā vienošanās par izlīgumu un tiesvedības izbeigšanu ietver piespriesto discpilinārsodu dzēšanu un vienošanos par informāciju par izlīguma noslēgšanu izplatīšanu masu medijiem. Kompensācijas izmaksu izlīgums neparedz.

Krapāne informēja, ka, ņemot vērā, ka iepriekšējā valsts kontroliera Rolanda Irkļa amata pilnvaras beidzās 2023.gada 2.decembrī, bet 6.decembrī Saeima amatā apstiprināja jauno valsts kontrolieri Edgaru Korčaginu, viņas sāktajai tiesvedībai pret VK esot “zudis emocionālais pamatojums”.

Krapāne nesaskata nedz Korčagina personisku atbildību par viņai nepamatoti piemērotajiem disciplinārsodiem, nedz arī viņa vēloties vērsties pret VK kā iestādi, kurā strādājot valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas vadībā guvusi profesionālu izaugsmi un gandarījumu par paveikto.

Iestādes vadība pateikusies Krapānei par darbu VK. Savukārt Krapāne izteikusi pateicību Korčaginam par panāktās vienošanās rezultātu, kā arī VK darbiniekiem par profesionālu sadarbību.

Jau ziņots, ka Krapāne tiesā centās panākt divu rājienu atcelšanu, morālā kaitējuma atlīdzību 5000 eiro apmērā un pienākumu VK publiski atvainoties viņai.

2022.gadā Krapāne iesniedza apelācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru noraidīta viņas prasība pret bijušo darba vietu saistībā ar viņas darba zaudēšanu. Arī apgabaltiesas lēmums bija viņai nelabvēlīgs.

Reklāma
Reklāma

VK vadība Krapānei izteica rājienu par to, ka viņa ir bijusi to 150 personu vidū, kas parakstīja vēstuli valsts augstākajām amatpersonām par vispārīgas informācijas nesniegšanu Covid-19 vakcinācijas jautājumos.

Krapāne pauda uzskatu, ka viņa vēstuli ir parakstījusi kā privātpersona, norādot, ka viņai ir tiesības uz vārda brīvību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.