Uncategorized

PMLP par Benesa Aijo darbību ierosinājusi pārbaudes lietu un lūgusi sniegt viedokli1

Foto: LETA

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir ierosinājusi pārbaudes lietu par Benesa Aijo iespējamo brīvprātīgo iestāšanās citas valsts bruņotajos spēkos vai militārā organizācijā un lūgusi arī pašu Aijo sniegt viedokli par minēto faktu, aģentūrai LETA pastāstīja PMLP priekšnieka vietnieks Jānis Citskovskis.

Pēc dokumentu pārbaudes pārvalde pieņems lēmumu atņemt Aijo Latvijas pilsonību vai izbeigt pārbaudes lietu, ja tajā netiks konstatēti apstākļi, kas varētu būt iemesls Latvijas pilsonības atņemšanai. Vienlaicīgi PMLP norāda, ka Aijo izraidīšana un atpakaļuzņemšana nav pārvaldes kompetencē. Par šiem jautājumiem atbildīga ir Ārlietu ministrija, kurai nepieciešamības gadījumā šajā jautājumā vajadzētu saņemt informāciju no Ukrainas puses. Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts robežsardzē, arī šai kārtībsargājošai institūcijai papildus informācijas par Aijo gaitām patlaban nav.

Arī Ārlietu ministrija (ĀM) pagaidām nav saņēmusi oficiālu informāciju no Ukrainas puses par Aijo izraidīšanu, aģentūrai LETA apliecināja ĀM vēstnieks preses sekretārs Kārlis Eihenbaums. Latvijas vēstniecība Ukrainā nav informēta par iespējamām darbībām pret Aijo.

Citskovskis aģentūrai LETA norādīja, ka PMLP pārbaudē tiks noskaidrots, kuras valsts bruņotajos spēkos vai militārā organizācijā persona dienē, kā arī to, vai personas dienests kādas citas valsts bruņotajos spēkos vai militārā organizācijā ir brīvprātīgs. Tāpat PMLP noskaidros, vai valdība atļāvusi personai dienēt kādas citas valsts bruņotajos spēkos vai militārā organizācijā. Pārbaudē tiks noskaidrots arī, vai persona ir ieguvusi citas valsts pilsonību.

Saistītie raksti

Kā ziņots, Aijo martā paziņoja, ka iestājās Krimas “pašaizsardzības spēkos”, Krievijas medijam “ura.ru” izklāstot savas pārdomas par Kijevā notikušo “fašistu apvērsumu”, krievu tiesību problēmām un lepni pozējot viņam iesniegtajā militārajā formastērpā.

Ukrainas laikraksts “Korespondent.net” vēstīja, ka Ukraina izraidīs Aijo, kurš pēc Krimas aneksijas Aijo 23.martā manīts Ukrainas austrumu pilsētā Doņeckā, kur viņš piedalījās prokremliskos mītiņos, sakot kaismīgas uzrunas par “krievu valodas apspiešanu”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AN
Annika Niedrīte
Uncategorized
Kāpēc kavējamies pagātnē? 6 ieteikumi, kā virzīties uz priekšu
10. Augusts, 2016
LA
LA.LV
Uncategorized
Mīlam ziepes! Uzzini, kāpēc Latviju var dēvēt par teju tīrīgāko valsti pasaulē
10. Augusts, 2016
LA
LA.LV
Uncategorized
Lai 17 gadus vecais jelgavnieks Ričards staigātu, vecāki lūdz palīdzību
10. Augusts, 2016

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
8 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
4 stundas