Latvijā
Rīga

Policija komentē nesankcionēto velobraucienu “Kritiskā masa”0


"Kritiskā masa" Rīgas ielās 2016. gadā
"Kritiskā masa" Rīgas ielās 2016. gadā
Foto: LETA

Valsts policija (VP) joprojām ir skeptiska par 1.maijā paredzēto nesakcionēto velobraucienu “Kritiskā masa”, aģentūru LETA informēja VP.

Policija jau iepriekš vērsusi uzmanību, ka šis pasākums, kuram nav oficiāla organizatora un saskaņojuma, ir risks satiksmes drošībai.

VP piekrīt, ka ir nepieciešams uzlabot veloinfrastruktūru, un tā ir būtiska satiksmes jomas problēma, tomēr atsevišķu dalībnieku braukšanas kultūra “Kritiskās masas” laikā neesot savienojama ar jēdzienu “droša braukšana”, jo tiekot rupji pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi.

Policija šī brauciena aktīvistiem jau vairākus gadus ir norādījusi par iespēju šo pasākumu organizēt droši – ar konkrētu organizatoru, oficiāli saskaņotu, izveidojot konkrētu maršrutu, kurā slēgt satiksmi, tādējādi policijai dodot iespēju nodrošināt satiksmes dalībnieku drošību.

Tomēr policijas ieteikumi ir palikuši nesadzirdēti, pretī saņemot argumentu, ka šis brauciens ir stihiska kustība, kā protests ar mērķi pievērst uzmanību velosipēdistiem un veloinfrastruktūrai pilsētā.

Policija novērojusi, ka šajā masveida braukšanā katru gadu piedalās arī vecāki ar maziem bērniem – paši mazākie satiksmes dalībnieki sēž velosēdeklīšos vai arī brauc ar saviem velosipēdiem.

“Rodas jautājums, vai klaja Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana – haotiska braukšana pa brauktuves vidu, arī vietās, kur paralēli tai ir izbūvēts velosipēdu ceļš, luksofora aizliedzošā signāla neievērošana un citi noteikumu pārkāpumi, ir veids, kā kultivēt savstarpējo ceļu satiksmes dalībnieku cieņu vienam pret otru, veicināt infrastruktūras uzlabošanu un jaunajai paaudzei radīt izpratni par ceļu satiksmi un tās drošību?” teikts policijas paziņojumā.

Tāpat policija vērš uzmanību, ka šobrīd drošības apsvērumu dēļ joprojām automašīnu satiksmei ir slēgts Augusta Deglava ielas satiksmes pārvads, atļaujot pār to pārvietoties vien gājējiem un individuāli velosipēdistiem.

Saistītie raksti

Pieļaujot iespēju, ka brīva velosipēdistu piekļuve šim objektam var raisīt vēlmi neprognozējamajā maršrutā iekļaut arī šī tilta masveida šķērsošanu, velosipēdisti tiek aicināti to nedarīt.

"Kritiskajā masā" 2000 velobraucēju
LA.lv
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Mīlestības blaknes globalizētajā pasaulē 2
11 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Levits apmeklēs Eiropas Kodolpētījumu centru Ženēvā
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pēc Valsts kontroles ieteikumiem Valmiera izstrādās detalizētu kārtību dzīvojamo māju uzraudzībai
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Krūmiņam un Raitumam piemēro kopumā 86 000 eiro sodu lietā par ZZS un “No sirds Latvijai” nelikumīgu finansēšanu
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Eiroskeptiķi vēlas, lai Bigbens iezvana breksitu
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ģenerālprokuratūra par Misānes lietu: Latvijas pilsoņu tiesību aizstāvēšanai nevar tikt izmantoti nelikumīgi līdzekļi 2
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Latvijas izlasē uzspēlējušais Tobers pārceļas uz Polijas čempionātu
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ukrainas prezidents atsakās pieņemt Hončaruka atlūgumu
6 stundas