Pasaulē
Eiropa

Franks Gordons: Kārtējais krievvalodīgais oligarhs savā jahtā ierodas Izraēlā un nosauc sevi par repatriantu1


Raudu mūris Jeruzalemē, Izraēlā.
Raudu mūris Jeruzalemē, Izraēlā.
Foto: LETA, arhīvs

Franks Gordons, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Beidzot, acīmredzot pēc zināmas svārstīšanās, Londonā publicēts Lielbritānijas parlamenta ziņojums par Krievijas iejaukšanos šīs valsts iekšējās lietās.

Jautājumā par to, cik lielā mērā dažādas valstis pretojas Krievijas šāda veida intervencei, ziņojuma sastādītāji ar nožēlu atzīmē, ka Francija un zināmā mērā arī Austrija un Itālija vilcinās kritizēt šāda veida iejaukšanos, lai lieku reizi nekaitinātu Kremli.

Britu parlamenta ziņojumā īpaši pasvītrota pret Lielbritāniju vērstā darbība, kuru šīs zemes galvaspilsētā, kas jau nosaukta par “Londongradu”, izvērš krievvalodīgie oligarhi, kas tur uzpirkuši vērtīgus zemes gabalus un greznus mājokļus pilsētas centrā.

Ziņojumā īpaši nosaukta Izraēla, kas šo oligarhu kaitīgās aktivitātes pat nedomā bremzēt, jo nevēlas “bojāt attiecības” ar Kremli un tā saimnieku – prezidentu Putinu.

Apstākļu pazinējam nav noslēpums, “kā tās lietas tiek darītas”: kārtējais krievvalodīgais oligarhs savā jahtā vai ar privātu lidmašīnu ierodas Izraēlā un nosauc sevi par repatriantu, kurš vēlas “apmesties sentēvu zemē”.

Viņa etniskā izcelsme dod viņam tiesības iegūt Izraēlas pavalstniecību.

Saņēmis kāroto Izraēlas pasi, oligarhs izraksta čeku, nopērkot sev glaunu mājokli Telavivā vai Netānijā jūras krastā (lai iegrieztos tur reizi gadā) un dodas prom – galvenokārt uz jau pieminēto “Londongradu”.

Izraēla pret šādām mahinācijām izturas iecietīgi, jo, kā jau teikts, negrib bojāt attiecības ar Vladimiru Vladimiroviču. Iemesls šai iecietībai ir visai pārliecinošs: Sīrija.

Ja neskaita “dumpīgo” Idlibas provinci šīs valsts ziemeļrietumos, gandrīz visa šī daudzcietusī zeme pēc deviņiem pilsoņkara gadiem atkal atrodas asiņainā tirāna Bašara Asada varā – pateicoties Krievijas bruņotai intervencei kopš 2015. gada rudens.

Krievijai Sīrija ir milzu aviācijas un flotes bāze Vidusjūras austrumkrastā, un Krievijas gaisa kara spēki kontrolē Sīrijas debesis.

Izraēla regulāri raida savas raķetes un dronus pret tiem objektiem Sīrijā, kurus kontrolē Irāna, kas liedz Izraēlas tiesību pastāvēt.

Saistītie raksti

Tā nu rodas kutelīga, delikāta un bīstama situācija gaisa telpā virs Sīrijas – jāuzmanās, lai nekrustotos izraēliešu un krievu gaisa trases.

Riskanta, bīstama spēle – tāpēc Benjaminam Netanjahu “nelon cepties” ar Putinu, teiksim, Romāna Abramoviča dēļ.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto 1
4 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
8 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ar amonija nitrātu Latvijā ir saistīti 13 paaugstinātas bīstamības objekti
2 stundas