Foto: EPA/SCANPIX
Foto: EPA/SCANPIX
“Vagner” grupas vadītāja Jevgeņija Prigožina portrets ir izstādīts blakus izkārtnei ar uzrakstu “Paldies tēvocim Žeņam” neformālā viņa godināšanas memoriālā Maskavā, Krievijā, 2023. gada 3. septembrī.

Putins atklāj, kāpēc bojā gājis Prigožins. Pat krievi ir šokā 92

Krievijas diktators Vladimirs Putins diskusiju kluba “Valdaja” rīkotajā sanāksmē paziņoja, ka algotņu grupējuma “Vagner” dibinātāja Jevgeņija Prigožina lidmašīnas avārijā bojāgājušo līķos atrasti “rokas granātu fragmenti”, bet “ārēja trieciena lidmašīnai nav bijis”, vēsta Currenttime.tv.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Prigožinam piederošā lidmašīna avarēja 23. augusta vakarā, tieši divus mēnešus pēc “Vagner” sacelšanās. Lidmašīna lidoja no Maskavas uz Sanktpēterburgu. Lidmašīnā atradās 10 cilvēki, tostarp trīs apkalpes locekļi. Visi viņi gāja bojā. Izmeklēšanas komiteja 27. augustā apstiprināja Prigožina nāvi, un divas dienas vēlāk viņš tika apglabāts Porohovskas kapsētā Sanktpēterburgā blakus savam tēvam. Augusta beigās Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka starp aviokatastrofas versijām tiek izskatīta arī “tīša ļaunprātība”.

“Es zinu, ka, iespējams, gaisā virmo jautājums par to, kas notika ar kompānijas [“Vagner”] vadību. Mēs zinām par aviokatastrofu. Izmeklēšanas komitejas vadītājs man par to ziņoja tikai nesen: lidmašīnas katastrofā bojāgājušo ķermeņos tika atrasti rokas granātu fragmenti. Lidmašīnai nebija ārējas ietekmes, tas ir konstatēts fakts, Krievijas Federācijas Izmeklēšanas komitejas veiktās ekspertīzes rezultāts,” sacīja Putins, piebilstot, ka izmeklēšana vēl nav pabeigta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Putins sacīja, ka “diemžēl” netika veikta ekspertīze, lai noteiktu alkohola vai narkotiku klātbūtni mirušā asinīs. Viņš sacīja, ka “pēc slavenajiem notikumiem [Prigožina sacelšanās] Federālās Drošības dienests kompānijā atrada “ne tikai 10 miljardus skaidrā naudā, bet arī piecus kilogramus kokaīna”.

“Manuprāt, būtu bijis nepieciešams veikt šādu ekspertīzi. Bet tā netika veikta,” sacīja Putins.

Putina oficiālā versija par “Vagner” līderu Jevgeņija Prigožina un Dmitrija Utkina nāvi burtiski uzspridzināja ar Krievijas Telegram kanālus, kā arī radinieku čatus. Lūk, tikai dažas no reakcijām uz diktatora vārdiem, ko apkopojis Telegram kanāls Агентство. Новости

“Kā, lai šeit nelamājās!”, “Ko viņi paši pīpē?”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.