Foto: EPA/SCANPIX
Foto: EPA/SCANPIX
Foto: EPA/SCANPIX

VIDEO. Publicēts Prigožina vēstījums, kas, visticamāk, filmēts vien dažas dienas pirms viņa nāves 22

Nesen klajā nācis video, kurā redzams, kā “Vagner”grupas boss Jevgeņijs Prigožins Āfrikā tikai dažas dienas pirms nāves runā par baumām, kas saistītas ar viņa labklājību un draudiem viņa dzīvībai, vēsta “The Guardian”.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

“Visiem, kas pašlaik apspriež, vai es esmu dzīvs un kā man klājas. Pašlaik ir nedēļas nogale, 2023. gada augusta otrā puse. Es esmu Āfrikā,” stāsta Prigožins īsajā video, ko publicējis ar “Vagner” grupu saistītais kanāls “Grey Zone” vietnē “Telegram”.

“Tāpēc tiem, kam patīk spekulēt par manu likvidāciju, manu privāto dzīvi, manu darbu vai jebko citu: viss ir kārtībā,” saka Prigožins.

CITI ŠOBRĪD LASA

“The Guardian” nevarēja pārbaudīt viņa atrašanās vietu vai datumu, kad tika filmēts video.

Prigožina maskēšanās tērps un cepure ceturtdien publiskotajā klipā sakrita ar viņa izskatu video, kas tika publicēts 21. augustā un kurā viņš arī apgalvoja, ka atrodas Āfrikā.

Viņa atsauce uz “nedēļas nogali augusta otrajā pusē” liecina, ka šim video jābūt uzņemtam 19. vai 20. augustā, dažas dienas pirms viņa nāves.

Prigožins gāja bojā, kad viņa lidmašīna avarēja 23. augustā, divus mēnešus pēc tam, kad viņš sarīkoja dumpi pret Krievijas militārajiem komandieriem.

Viņa komentāri video liecina, ka viņš apzinājās riskus savai dzīvībai. Bija zināms, ka karavadonis bija noraizējies par savu drošību.

Kremlis ir noliedzis savu vainu Prigožina nogalināšanā, Rietumu izlūkdienestu vērtējumus par Vladimira Putina līdzdalību nodēvējot par “absolūtiem meliem”. Krievijas varas iestādes paziņoja, ka izmeklē avārijas iemeslus, taču pagaidām nav piedāvājušas iespējamo incidenta versiju. Šīs nedēļas sākumā Maskava paziņoja, ka avārija netiks izmeklēta saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem.

Prigožins otrdien tika apglabāts neparasti slepenā ceremonijā savas dzimtās pilsētas Sanktpēterburgas nomalē. Pasākums bija slēgts nepiederošām personām. Maskava, šķiet, vēlējās izvairīties no tā, lai viņa nāve pārvērstos par plaša mēroga publisku atbalsta izrādīšanu karavadonim.

Krievijā tiek nolikti ziedi Prigožina piemiņai
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.