Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto pixabay.com

Radošo personu atbalsta programmā samazinās piešķīrumu senioriem 2

Šogad radošo personu atbalsta programmai piešķirtais pusmiljons eiro iztērēts jau līdz augustam, ziņo LTV raidījums “Kultūršoks”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Nākamgad valsts finansējumu neplāno palielināt, bet trūkstošos līdzekļus iegūs, samazinot atbalstu trūcīgiem senioriem. Izmaiņas atbalsta programmas nolikumā nozīmē, ka trūkumā nonākušie pensijas vecuma mūziķi, aktieri, mākslinieki nākamgad varēs pretendēt uz atbalstu vien divu minimālo mēnešalgu apjomā līdzšinējo sešu vietā.

Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone uzsver – lai izvērtētu, vai finansējums var tikt palielināts, nepieciešams lielākā laika periodā veikt analīzi par pieprasījumu un programmas rezultātiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

To Kultūras ministrija arī gaidīs no Radošo personu atbalsta padomes, kas ir pirmais pieturas punkts saziņā ar radošajām personām.

Kultūrkapitāla fonda direktors Edgars Vērpe gan uzskata, ka Radošo personu atbalsta pasākuma programma līdz šim ļoti noderīga bijusi tieši pensionētajiem kultūras darbiniekiem.

“Kas attiecas uz pensionāriem, tas atrisina ļoti daudz, jo mēs ļoti labi zinām, radošajiem pensijas ir vienkārši smieklīgas, bieži vien cilvēkiem, kas ir ļoti lielu ieguldījumu devuši kultūrā. Bet tāda ir tā situācija,” vērtē Vērpe.

Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs, rakstnieks Haralds Matulis uzskata, ka daudziem ļoti trūcīgiem senioriem ir sarežģīti saņemt atbalstu, jo šai programmā viņiem to piešķir, apmaksājot jau samaksātus čekus par medicīnu un komunālajiem pakalpojumiem, bet daudziem trūkst naudas, lai tos vispār apamaksātu.

Veidojas paradokss, Matuļa vārdiem: “Teiksim, cilvēkam vajadzētu pirkt zāles – mēs varētu viņam apmaksāt zāļu čekus, bet viņam nav naudas, par ko nopirkt zāles.”

Ikdienā ar radošajām personām, kas piesakās atbalstam un arī radošo personu statusam, lai atbalstu saņemtu, kā arī ar senioriem strādā Radošo personu atbalsta koordinatore Aija Dimza. Viņa uzskata, ka pieteikumu daudzums nav pārspīlēts, gluži otrādi, daudziem ir kauns atzīt savu nabadzību un lūgt palīdzību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.