“Grindeka” jaunās ražotnes vizualizācija.
“Grindeka” jaunās ražotnes vizualizācija.
Publicitātes foto

“Grindeks” plāno nākamgad sākt jaunas rūpnīcas celtniecību Rīgā 0

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Zāļu ražotājs “Grindeks” plāno nākamgad sākt jaunās rūpnīcas celtniecību Rīgā, Asotes ielā. Šobrīd tiek izstrādāts rūpnīcas projekts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Uzņēmuma pārstāvji informē, ka iecerētais būvprojekts būs vērienīgs, jo jaunajā rūpnīcā tiks ieviesti automatizēti un energoefektīvi tehniskie risinājumi un uzstādītas augsti efektīvas iekārtas.

Celtniecība paredzēta vairākos posmos, paredzēto investīciju apmērs pagaidām atklāts netiek. Jaunajā rūpnīcā ražošanā tiks ieviestas zāļu formas, kuras šobrīd “Grindeks” Latvijā neražo: ampulas, flakoni, liofilizēti flakoni, acu pilieni un antibiotikas. Plānots, ka ražotne gadā varēs saražot 200 miljonus ampulu, 60 miljonus flakonu, sešus miljonus liofilizētu flakonu un 2,1 miljardu tablešu. Neskatoties uz automatizāciju, plānots, ka jaunajā ražotnē būs 800–1000 jaunu darba vietu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Koncerna “Grindeks” apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 187 miljonu eiro apmērā, kas ir par 32% vairāk nekā 2019. gadā, bet koncerna peļņa palielinājās par 42%, sasniedzot 19 miljonus eiro. “Grindeka” koncernu veido “Grindeks”, Latvijas “Kalceks” un “Namu apsaimniekošanas projekti”, Igaunijas “Tallinas farmaceitiskā rūpnīca”, kā arī Krievijas “Grindeks Rus” un Slovākijas “HBM Pharma”. “Grindeks” koncerna lielākās eksporta valstis 2020. gadā bija Krievija, Vācija, Ukraina, Spānija, Kazahstāna, Lietuva un Beļģija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.