Sports
Citi sporta veidi

Regbija iekaustīšanas skandāls atrisinājies ar rokasspiedienu0


Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks (no kreisās) un U-18 izlases regbists Reinis Salenieks.
Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks (no kreisās) un U-18 izlases regbists Reinis Salenieks.
Foto: Facebook/RK Jūrmala

Latvijas Regbija federācijas (LRF) prezidents Aivars Pilenieks salīdzis mieru ar Latvijas U-18 izlases spēlētāju Reini Salenieku, kuru organizācijas galva esot iekaustījis.

Septembrī portāls “delfi.lv” ziņoja, ka Pilenieks Eiropas U-18 čempionāta regbijā-7 laikā esot iesitis Saleniekam ar dūri pa zodu. Notikušais izvērtās par skandālu, bet izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) aicināja federāciju izvērtēt Pilenieka atbilstību amatam, kā arī šīs gadījums vēl jāizvērtē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ētikas komisijai.

Salenieks ikdienā spēlē pašmāju regbija klubā “Jūrmala”, turklāt tas trešdienas vakarā ziņoja, ka spēlētājs ar Pilenieku esot salīguši mieru.

“Ņemot vērā masu medijos publiski izskanējušo informāciju par Latvijas Regbija federācijas prezidenta Pilenieka kunga fizisku iedarbību pret mūsu kluba spēlētāju Salenieku Eiropas U-18 čempionāta laikā, “Jūrmala” valde abas iesaistītās puses aicināja uz tikšanos ar mūsu kluba vadību, lai noskaidrotu notikušā apstākļus un iespējamo vardarbību pret mūsu kluba spēlētāju,” teikts kluba paziņojumā.

“Pēc abu pušu uzklausīšanas un apstākļu noskaidrošanas vēlamies paziņot, ka notikušā konflikta nosaukšanas par fizisku ietekmēšanu un sitienu ar dūri ir pārspīlēta. Visticamāk, nelielā konflikta eskalācijā bija ieinteresēti cilvēki, kuriem ir izdevies radīt vēl vienu skandālu Latvijas regbija saimē,” norāda klubs.

Kā kopā ar publicēto abu iesaistīto cilvēku kopbildi norāda “Jūrmala”, Salenieks un Pilenieks tikās klātienē, izrunāja Ungārijā notikušo un paspieda viens otram roku.

Saistītie raksti

“Ar šo rokas paspiešanu situāciju, kura tika pārlieku dramatizēta, uzskatu par atrisinātu,” ar kluba starpniecību pauda Salenieks.

Jūrmalas klubs arī vienlaikus norāda, ka tā pozīcija paliekot iepriekšējā. “Mums nav pieņemama spēlētāju apzināta fiziska ietekmēšana ne laukumā, ne ārpus tā un šāda precedenta gadījumā aizstāvēsim savus spēlētājus atbilstoši regbija noteikumiem un likumdošanai.”

LA.lv